Geri Dön
GündemSon dakika... Yoğun kar yağışına saatler kaldı! İstanbul dahil 13 il için flaş uyarı

Son dakika... Yoğun kar yağışına saatler kaldı! İstanbul dahil 13 il için flaş uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, İstanbul'a bu gece kuvvetli kar uyarısı yaptı. Öte yandan CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen,13 il için yoğun kar uyarısında bulunarak "İstanbul’da kar akşam saatlerinde kuzey ilçelerden başlayarak tekrar örtü yapacak şekilde yağacak” dedi.

Son dakika... Yoğun kar yağışına saatler kaldı! İstanbul dahil 13 il için flaş uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren İstanbul'un kuzeyinden başlayarak etkisini arttırması beklenen kar yağışlarının, zamanla il genelinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Zaman zaman gök gürültülü kar sağanağı şeklinde etkili olması beklenen kar yağışlarıyla birlikte yarın akşam saatlerine kadar güney sahillerde yer yer 2-5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 6-20 cm yeni kar örtüsü beklenmektedir. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

13 İL İÇİN FLAŞ UYARI!

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Şen, “İstanbul’da kar akşam saatlerinde kuzey ilçelerden başlayarak tekrar örtü yapacak şekilde yağacak. Gece sıcaklık eksi 2 derece olurken yarın 2 dereye yükselecek” dedi.

Prof. Dr. Şen, “Bu gece ve yarın İç Anadolu’da ve Orta Karadeniz’de Ankara, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Niğde, Karaman, Aksaray, Kırşehir Konya, Tokat, Amasya ile Ordu’nun yükseklerinde yoğun Kar yağışı ulaşımı aksatır” şeklinde açıklama yaptı.

 İŞTE 5 GÜNLÜK HARİTA

Son dakika... Yoğun kar yağışına saatler kaldı İstanbul dahil 13 il için flaş uyarı