Geri Dön

Sosyal Hizmetler istihdam kuraları ne zaman? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca DPB tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar başvurularını yaptı şimdi sıra kuralarda... Peki kuralar ne zaman yapılacak?

Sosyal Hizmetler istihdam kuraları ne zaman? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında 2183 kadro açıldı. Adaylar 10-21 Ekim tarihleri arasında başvurularını yaptı. Adaylar şimdi kura ile belirlenecek. Peki kuralar ne zaman gerçekleşecek?

KURA NE ZAMAN?

kadro ve pozisyonlara yerleştirme, DPB tarafından merkezi olarak Kura ile yerleştirme usulüne göre yapılacaktır. Fakat kuranın ne zaman yapılacağına dair net bir bilgi henüz yok. İlgili mevzuat gereği 2828 sayılı Kanun kapsamında 2019 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılan kontenjanların kalan kısmına son yerleştirme dönemi olan Aralık döneminde yerleştirme yapılacaktır.

ABD Başkanı Trump oyunu kullandıABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için oyunu kullandı. Kime oy verdiği sorulan Trump, "Trump adında bir adama oy verdim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber