Geri Dön
GündemSosyal medyada olay oldu! Dehşet dolu anlar: Her şeyi göze aldım

Sosyal medyada olay oldu! Dehşet dolu anlar: Her şeyi göze aldım

Sosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti.Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

Adana'da yaşandığı belirtilen darp olayını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürdü. Hayatlarından endişe ettiklerini belirtip, 'Lütfen bize yardım edin' notuyla paylaşılan görüntülerde saldırganın bir kadını dakikalarca darbettiği görüldü. Saldırgan, kendisini görüntüleyen kişiye, "Çek, çek" diyerek kilitli kapıyı tekmeleyip, tükürerek küfürler ediyor. Görüntüyü çeken kişi, yanındaki bir başka kişiye, "Aradın mı polisi?" diyerek sesleniyor. Bu anları izleyen bir çocuğun ise görüntülere yansıyan seslerde, "Korkma, korkma" dediği duyuluyor. 

'10 SENE DE YATSAM GÖZE ALIYORUM'

Görüntülerde saldırganın, tekme ve tokat darbeleriyle saldırıp, yerde sürüdüğü kadına, "Ben varya seni öldürsem de ceza yemem. Benim yiyeceğim ceza 3-5 ay haberin olsun. Her şeyi göze alıyorum ben. 5 sene de 10 sene de yatsam göze alıyorum" ifadeleri yer aldı.

'SENİ YOK EDECEĞİM'

Saldırgan, yere düşürdüğü kadını bir süre yerde tekmeledikten sonra görüntüyü çeken kişiye, "Seni yok edeceğim. Çek, çek yaklaştır, makyaj yap. Benim sabah, öğle, akşam ekmeğimi yediniz nankörler" diyerek tükürdüğü de kaydedildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Adana'da bir kişinin annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddet ve tehdide maruz kaldığını öne sürerek darp görüntülerinin yer aldığı videoyu sosyal medyada paylaştığı anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"14 Nisan saat 17.55'te 155 Polis İhbar Hattı'na gelen ihbar üzerine emniyet güçlerimiz olay yerine intikal etmiş ve İran uyruklu müşteki şahıs olan G.A.A'yı olay yerinden alıp tedavi için Adana Şehir Hastanesine götürmüşlerdir. İlgili şahıs gözaltına alınmıştır. Müşteki şahıs G.A.A. verdiği ifadede resmi nikahlı eşi olan Z. Ç ile tartıştıklarını ve eşinin kendisine hakaret edip, darp ettiğini beyan etmiş eşinden davacı ve şikayetçi olmuştur. Bunun üzerine müşteki şahıs G.A.A. hakkında 'Önleyici Tedbir Kararı' uygulanmıştır. 14 Nisan'da gözaltına alınan şüpheli şahıs Z.Ç, 15 Nisan'da çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

'KIZIMI DA DÖVDÜ AĞZINDAN KAN GELDİ'

Saldırgan Zülküf Coşkun ile 5 yıldır evli olduklarını anlatan Amirabad, "6 yıl önce geldik İrandan. Türkiye sınırlarına sığındım. Onlar da mülteci olarak beni kabul ettiler. 1,5 sene sonra evlendim. 4,5 sene 5 yıla yakın oldu evliyim. İlk günler her şey güzel geçiyordu hayatımız da güzeldi, her şey yolundaydı. Benim ekonomim kötü oldu, kavgalar şiddetler başladı. Bilmiyorum, bahaneler başladı. 'Annen böyle diyor, kız kardeşin' böyle diyor dedi. Bahaneler ve kavgalar başladı. Her akşam sarhoşken beni ve çocuklarımı dövüyordu. Hatta kızıma bir kere vurdu ağzından kan geldi. Öyle başladı şiddetler. Ben hep diyordum ki tamam geçiyor, geçiyor. Daha iyi oluyor. En son 1 ay bizi terk etti. Hiç bilmiyordum neredeydi. İş yerine de gitmedi eve de gitmedi. Hiç demedi bu benim karım, oğlum, kızım burada açtır toktur hiç anlamıyordu" dedi.

Sosyal medyada olay oldu Dehşet dolu anlar: Her şeyi göze aldım

'SEN BENİ KORKAK MI SANDIN' DİYEREK DÖVMÜŞ

Bir aydır eve gelmeyen Zülküf Coşkun'un komşusuna iftara geldiği gün evinin önüne geldiğini anlatan Amirabad, "Bir ay sonra geldi komşum iftara davet etti. Geldi sarhoş sarhoş saldırmaya başladı. Ev içerisinde hatta ayakkabıları da çıkarmadı ben de dedim ki 'sakin ol bu kadın hamile en azından dışarıda konuşalım, komşumuzdur'. Aldım dışarıda konuşuyorduk saçımı çekti. Şimdiye kadar saçlarım dökülüyordu. 'Vazgeç yapma' dedim. 'Sen beni korkak mı sandın' diyerek şiddete başladı. Beni yere düşürdü. Öyle olaylar oldu ki hatırlamıyorum bazı şeyleri. Başımı duvarlara yerlere vurdu. Sebepsiz oldu bunlar. Orada da hep diyorum diyorum ki 'ne yaptım ben günahım ne? Beni neyle suçluyorsun' dedim hep. Hani insanı bir şeyle suçlarsın vurursun olur ama suçsuz, hiçbir şey yapmayan, güçsüz, gariban olan, kimsesiz bir insana böyle vurmak çok yanlış. İnsani değil" diye konuiştu. 

Amirabad, eşinin ailesi tarafından da şikayetinden vazgeçmesi için zorlandığını sözlerine ekledi.

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet