Geri Dön

Suç ve ceza film festivali başlıyor

Suç, ceza ve adaletle ilgili sorunların sinema sanatındaki yansımasını kitlelere ulaştırmayı amaçlayan ve bu yıl 8.’si düzenlenen “Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali”, Türkiye ve dünyadan birçok filmi sinemaseverlerle buluşturacak. Hukuk, psikiyatri, sosyoloji ve politika alanlarında önemli isimlerin sempozyumlar, söyleşiler ve panellere katılacağı festival 9 Kasım’da başlayacak.

Suç ve ceza film festivali başlıyor

Sinema sanatı aracılığıyla hukuksal ve toplumsal sorunlarda uluslararası ölçekte farkındalık, iletişim, dayanışma ve iş birliğini artırma hedefiyle yola çıkan festivalde, “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın jüri başkanlığını ise Derviş Zaim üstlenecek.

Etkinliğin adalet konusunda tematik bir festival olması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Zaim, toplumların ve tarihin içinde adalet kavramının önemine değinerek şunları söyledi:

“Bu kavramın kanlı canlı olması, yaşaması, devam etmesi, üzerine tartışılması ve düşünülmesi gerekir. Bu düşünce bakımından böyle bir festivalin oluşturulması da benzerleri arasında ayırt edici özelliklerinden bir tanesi olduğunu ve önemli olduğunu söylemem gerekiyor.” l İSTANBUL AA

20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptıKayseri'nin Talas ilçesinde dur ihtarına uymayan sürücünün otomobili yaklaşık 20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet