Geri Dön

Suver, Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu oldu

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Karadağ’ın (Montenegro) Balıkesir Fahri Konsolosu görevine getirildi.

Suver, Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu oldu

Yaklaşık on iki yıl İstanbul’da Karadağ Fahri Başkonsolosu olarak görev yapan Akkan Suver, Karadağ’ın İstanbul’da resmî başkonsolosluk açmasıyla Ocak 2020’de bu görevinden ayrılmıştı. Ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Suver, Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosluk görevine Şubat ayında başlayacak. 1998 yılından beri uluslararası alanda faaliyet gösteren Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Başkanlığı’nı yapmakta olan Akkan Suver, 1998 yılından beri aralıksız olarak gerçekleşen ve uluslararası alanda bir prestij birlikteliği olarak benimsenen Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin kurucusu olarak biliniyor. Aynı zamanda gazeteci ve yazar olan Suver’in Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İngilizce ve Karadağ dillerinde yayımlanan eserleri bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni normalleşme açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, yüz yüze eğitim, kafe ve restoranlarla ilgili flaş bilgiler verdi. Erdoğan açıklamasında kısıtlamaların illerin rengine göre yapılacağını ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet