Geri Dön

Tarihi eser kaçakçısı müşteri kılığındaki jandarmaya yakalandı

Bursa’da Bizans dönemine ait tarihi eserleri 150 bin dolara satmaya çalışan K.A., müşteri kılığına giren jandarma tarafından suçüstü yakalandı. K.A.’nın evinde yapılan aramalarda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

Tarihi eser kaçakçısı müşteri kılığındaki jandarmaya yakalandı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi’nde yaşayan K.A.'nın elinde bulunan heykel ve sikkeleri satmaya çalıştığını belirledi. jandarma, K.A. ile müşteri gibi irtibata geçti. K.A., müşteri zannettiği jandarmayı evine çağırdı. K.A. tarihi eserler için 150 bin dolar istediği jandarma tarafından suçüstü yakalanarak, gözaltına alınd

K.A.’nın evinde yapılan aramalarda Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen yılan objesi, mezar steli, kadın heykeli, bakır kadın heykeli, bakır tas, 2 taş ölçme dedektörü, hac, 2 yüzük, 94 Bizans ve Roma dönemine ait oldukları değerlendirilen sikke, toplu tabanca ve tabancaya ait 3 tabanca fişeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan K.A'nı, jandarma karakolundaki işlemleri devam ediyor.

Trafik magandası copla saldırdıKocaeli'nin Gebze ilçesinde, özel halk otobüsü sürücüsüne, önünde aniden durduğu için korna çaldığı otomobilin sürücüsü plastik copla saldırdı. Halk otobüsü sürücüsü darp raporu alarak şikayetçi olurken, polis kaçan kimliği belirsiz otomobil sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet