Geri Dön

TCDD'nin yardım treni Elazığ'a ulaştı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için gönderdiği yardım treni Elazığ'a ulaştı.

TCDD'nin yardım treni Elazığ'a ulaştı!

Kentte yaşanan depremden etkilenenlerin barınmalarına yardımcı olmak için harekete geçen Türkiye TCDD yetkilileri, Türkiye Vagon Sanayi AŞ'de  (TÜVASAŞ) TCDD personelinin kullanımı için hazırlanan 10 vagonlu treni Mithatpaşa  İstasyonu'ndan Elazığ'a gönderdi.

Elazığ Tren Garı'na ulaşan konaklama treninde, depremde evleri zarar gören aileler yerleştirilecek. İki ailenin rahatlıkla konaklayabileceği vagonlarda, yatak odası, koltuk takımı, eşya dolabı, mutfak, buzdolabı, fırın, yemek masası, çamaşır ve bulaşık makinesi, klima, televizyon, tuvalet ve banyo  bulunuyor.

Depremzede Tuncay Kavak, doğal bir afet yaşadıklarını belirterek,  depremin ardından evlerine giremediklerini, bundan dolayı sıkıntı yaşadıklarını  söyledi.

Ülkede daha önce de depremlerin yaşadığını ifade eden Kavak, "Allah  daha beterinden korusun. Memleketimizde birlik ve beraberlik duyguları üst  safhada. İnsanlarımızın ilgisi bize güç veriyor. Biz de aldığımız bu güçle ayakta  durmaya çalışıyoruz. Sıkıntı yaşıyoruz, evlerimize giremiyoruz. Bu imkanı  sağlayan devletimize teşekkür ediyoruz. Çok güzel. Tren çok konforlu ve rahat.  Mutlu olduk bize bu imkanı sağlayanlardan Allah razı olsun." ifadesini kullandı.

 

 

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber