Geri Dön

Tekirdağ'da tekstil fabrikasında patlama! Yaralılar var...

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi'nde kurulu bulunan bir tekstil fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sonrası havaya yayılan gaz nedeniyle Çerkezköy organize Sanayi Bölgesi'nde kırmızı alarm vermesine sebep oldu.

Tekirdağ'da tekstil fabrikasında patlama! Yaralılar var...

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir tekstil fabrikasında kimyasal sızıntı yaşandı. Kimyasal maddenin çevreye yaydığı koku nedeniyle birçok fabrika işçilerini eve gönderirken, zehirlenen 40 işçi hastaneye kaldırıldı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, çalışanlara uyarı mesajı attı.

İddiaya göre, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında sabah saatlerinde kimyasal sızıntı yaşandı. Olayın ardından ise yangın çıktı. Kimyasal maddenin çevreye yayılması nedeniyle çalışanlar eve gönderilirken maddeden etkilenen yaklaşık 40 kişi ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan ve ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan da olay yerinde inceleme yapıp, görevlilerden bilgi aldı.

ANNELERE 'BEBEKLERİNİZİ EMZİRMEYİN' UYARISI

Öte yandan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından tüm OSB çalışanlarına SMS atılarak, olası bir zehirlenmeye karşı uyarıda bulunuldu. Mesajda "Değerli çalışanlarımız, akşam organize bölgesinde yaşanıldığı düşünülen kimyasal sızıntı olma ihtimaline karşı özellikle gece vardiyasından çıkan çalışanlarımız iş kıyafetlerini ve varsa etkilenen diğer kıyafetlerini diğer kullandığı elbiselerden ayrı yıkamalarını ve duş almalarını öneririz. Emziren çalışanlar için kimyasal madde ile ilgili net bilgiye ulaşılana kadar emzirmemeleri önerilir. Gerekli bilgi alındıktan sonra tekrardan bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize" ifadeleri yer aldı.

VALİLİK: ZARARLI MADDEYE RASTLANMADI

Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Valilik yapılan ölçümlerde insan sağlığına zararlı bir maddeye rastlanmadığı belirtilerek, “İlimiz Kapaklı İlçesi Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren boya-kimya fabrikasında 12.04.2017 tarihinde saat 06.30 sıralarında teknik bir arıza nedeniyle yangın meydana gelmiş olup, yangın itfaiye yetkililerince kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. AFAD tarafından bölgede gerekli ölçümler yapılmış olup, çevreye ve insan sağlığına zarar verecek herhangi bir maddeye rastlanmamıştır. Bazı basın organlarında yer alan yanıltıcı haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemesi hususu kamuoyuna duyurulur” denildi.

İki girişimci, balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyorAntalya'da iki girişimci, hazırladıkları "Alanya Balon Balığı Araştırma ve Geliştirme Projesi" (ABAP) ile balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet