Geri Dön

‘Tereddüt’e eleştirmenlerden olumlu tepki

Türkiye sinemasının önemli yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu’nun Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan yeni filmi ‘Tereddüt’ (Clair Obscur), olumlu eleştiriler aldı.

‘Tereddüt’e eleştirmenlerden olumlu tepki

Screen Daily’deki Allan Hunter imzalı yazıda “Ustaoğlu’nun en güçlü filmlerinden. Film, iki kadının farklı hayatları üzerinden modern Türkiye’nin röntgenini çekiyor. Film, Ustaoğlu’nun çalışmalarının yanı sıra Nuri Bilge Ceylan ve Çiğdem Vitrinel gibi yönetmenleri takip edenlerin ilgisini çekecektir” dendi.Toronto Film Scene’den Jordan Adler yazısında, ‘Tereddüt’, büyüleyici ve bazen de meydan okuyucu. Ancak ikinci ve üçüncü kez izlendiğinde de çok etkileyecek” dedi. The Hollywood Reporter’dan Deborah Young, Ecem Uzun’un oyunculuğundan etkilendiğini belirtirken filmin hem modern hem geleneksel değerlerlerle yaşayan kadınların erkek egemen toplumdaki sorunlarını gösterdiğini belirtti. ‘Tereddüt’, bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan hayatlarını konu alıyor. Film, Türkiye’de 2016 sonunda gösterime girecek.

‘Tereddüt’e eleştirmenlerden olumlu tepki

Edirne'de konut kiraları yüzde 110 arttı!Türkiye genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri göz önüne alındığında en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne'de olduğu belirtildi. 100 metrekare daire için kira fiyatlarının 1800 lirayı gördüğü kentte yaşayanlar, yüksek fiyatlardan yakındı. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, kira artışlarının nedeninin konut sayısının az, talebin ise yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber