Geri Dön

Teslim olan askerlerin sayısı dokuza yükseldi

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Burak Akın’ın itirafçı olup adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından teslim olan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi askerlerin sayısı dokuza yükseldi.

Teslim olan askerlerin sayısı dokuza yükseldi

Alınan bilgiye göre önceki gün Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli bir yarbay ve bir binbaşı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli iki yarbayın polise teslim olmasının ardından bir subay ve bir astsubay daha FETÖ üyesi olduklarını beyan ederek savcılığa başvurdu. Subay rütbesindeki askerin işlemlerin ardından emniyete gönderildiği, astsubayın ise adliyedeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Gölcük’te de 3 asker

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde de, Donanma Komutanlığı’nda görevli olan Yarbay E.K. ile astsubaylar M.A. ve Ü.E. FETÖ üyesi olduklarını itiraf ederek, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu. İtirafçı olmak istediği iddia edilen yarbay ile astsubayların, kripto FETÖ’cüler içerisinde yer aldığı ve haklarında açılmış soruşturma bulunmadığı ifade edildi.

Türkiye'de ilk aşı denendi!Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Hacettepe Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Murat Akova, Türkiye'de başlayan aşı denemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Denenen aşı 13 bin kişiye uygulanacak ve 18-60 yaş arasındaki gönüllülere aşı yapılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber