Geri Dön
GündemThodex mağdurunun alacak davası kabul edildi

Thodex mağdurunun alacak davası kabul edildi

Kripto para borsası Thodex şirketinden kripto para alarak mağdur olduğunu belirten bir kişinin, zararının giderilmesi için  açtığı alacak davası kabul edildi. Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi, bu yönde yapılan başvuruyu kabul eden ilk mahkeme oldu.

Thodex mağdurunun alacak davası kabul edildi

 

ELİF ALTIN İstanbul - Thodex sitesinin erişime kapanması ve binlerce kişinin dolandırılarak mağdur edilmesiyle ilgili ilk hukuk davası açıldı.

Mağdur Ö.İ.’nün başvurusu üzerine mahkeme, davalı şirket defterleri, davalı şirketin tespit edilecek taşınır - taşınmaz malları ile alacak hakları ve banka hesapları, kripto alım satım işlemlerine yönelik sözleşme, banka dekontlarının aslını veya onaylı örneğini sunmak üzere 2 haftalık süre verilmesine karar verdi.

Duruşma kasımda

Davacı Ö.İ.’nin avukatı Sinan Keskin İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dava dilekçesinde, davalı Thodex şirket yetkilisi Faruk Fatih Özer’in müvekkilinin de arasında olunduğu binlerce kişinin parasıyla yurtdışına kaçtığını belirterek, “Müvekkil, davalı şirketin web sitesi üzerinden satın aldığı kripto paraları tekrar aynı platformda satmak istemiş ise de davalı şirketin işlem yapılan web sitesini haklı bir neden olmaksızın kapatmış olup müvekkilin işlem yapmasını engellemiştir. Müvekkil sanal cüzdanına da ulaşamamaktadır. Müvekkilin uğramış olduğu zararın giderilmesi ve alacak hakkının güvence altına alınabilmesi için mahkemenizden ivedilikle davalı şirketin tespit edilecek her türlü taşınır ve taşınmaz malvarlığı ile alacak haklarına ve banka hesaplarına tedbir konularak üçüncü kişilere devrinin önlenmesini talep ederiz” ifadelerine yer verildi.

Dilekçeyi işleme alan İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi davayı kabul ederek 9 Kasım 2021 tarihine duruşma günü verdi.

Kızı cinsel saldırıya uğrayan baba: 'Dışarıda gezmeleri beni rahatsız ediyor'Manisa'nın Salihli ilçesinde, 20 yaşındaki engelli kızın uygunsuz görüntülerini çekerek, sosyal medyada yayınladıkları, şantaj yaptıkları ve cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla haklarında dava açılan 3 sanığın tutuksuz yargılanmasına, baba Celal E.'den tepki geldi. Olayın ardından kızı E.E. ile Denizli'ye yerleşen Celal E., "Çocuğuma bunları yapanların dışarıda gezmeleri, beni rahatsız ediyor. Engelli kızımı resmen tuzağa çekip, verdikleri uyuşturucuyla iğrenç şeyler yapmışlar. Bunlar arasında 'ağabey' dediği kişi de var. Baba olarak yıkıldım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet