Geri Dön

Tiyatro Festivali’ne 25 bin seyirci

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın eş sponsorluğunda 17 Kasım - 4 Aralık tarihlerinde düzenlenen 22. İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini kapadı.

Tiyatro Festivali’ne 25 bin seyirci

25 bine varan tiyatroseverin takip ettiği festivalde doluluk oranı yüzde 97’ye ulaştı.Festivalde 6 bin öğrenci oyunların biletlerine 10 TL’den ulaştı. 18 gün süren 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Türkiye’den 12, yurt dışından 12 olmak üzere 24 tiyatro, dans ve performans topluluğundan toplam 56 gösteri sahnelendi. Bu oyunlardan 10’unun dünya prömiyeri 21’inin ise Türkiye prömiyeri gerçekleştirildi.

22. İstanbul Tiyatro Festivali, şehrin iki yakasında 21 farklı mekânda seyircilerle buluştu. Festivalin ücretsiz olarak düzenlenen yan etkinlik programına ise bin 500 kişi katıldı.

NASA'nın OSIRIS-REx uzay aracından yeni görüntüler Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından numune toplaması için Bennu göktaşına gönderilen OSIRIS-REx uzay aracının yeni görüntüleri yayınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber