Geri Dön
Gündem‘Tokat attığım için bayıldı’

‘Tokat attığım için bayıldı’

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’i (21) ölümünden önce darp ederek bayılttığı anları sosyal medya hesabından canlı yayınlayan Ümitcan Uygun hakkında, “konut dokunulmazlığını ihlal” ve “tehdit” suçlarından açılan davanın ilk duruşması dün görüldü.

‘Tokat attığım için bayıldı’

Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Uygun, “Biz o evde birlikte yaşıyorduk. Elektrik, su faturası benim üzerime. O gün Sema, sosyal medyadan canlı yayın yaptı. Beni kızdıracak sözler sarf etti. Ben de sinirlenerek, Enes’le birlikte eve gittim. Tartışmaya başladık. Hakaret, darp, tehdit olmadı” ifadesini kullandı. Hâkimin, Uygun’a emniyetteki ifadesinde tokat attığını söylediğini hatırlatması üzerine Uygun, “Tokat attığım doğru. Astım hastası olduğu için tokatla birlikte bayıldı” dedi. Diğer sanık Enes Ö. ise, “Ümitcan 15-20 saniyelik bir canlı yayın açtı. Sema ile Ümitcan aynı telefonu kullanıyordu. Canlı yayının yapıldığı sosyal medya hesabı Sema’ya aitti” dedi. Sema Esen ailesi avukatı Umur Yıldırım ise, HTS kayıtlarının istenilmesini talep etti. Yıldırım, ayrıca olayın öldürmeye teşebbüs olduğunu, bu nedenle mahkemenin görevsizlik kararı vererek, dosyayı ağır ceza mahkemesine göndermesini istedi. Mahkeme, sanığın Sema Esen’le birlikte aynı evde yaşayıp yaşamadığının tespiti için elektrik ve doğalgaz faturalarının istenilmesi yönünde karar verdi. Mahkeme, dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilme talebini ise reddetti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 23 Nisan'ı kortejle kutladıİstanbul Emniyet Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda "23 Nisan Polis Korteji" geçişi düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet