Geri Dön

Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da sahur saat kaçta? | Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da iftar vatki ne zaman?

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan için artık heyecan dorukta. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece itibariyle ilk sahurla Ramazan ayına başlayacak. İşte Ramazan'ın ilk gününde Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da iftar ve sahur vakitleri...

Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da sahur saat kaçta? | Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da iftar vatki ne zaman?

Mübarek Ramazan ayı için artık nefesler tutuldu. Oruç ibaetinin yerine getireleceği bu kutsal ay ile ilgili vatandaşlarımız yaşadıkları illerdeki imsak ve iftar vakitlerini araştırıyor. Peki Trabzon, Tunceli ve Şanlıurfa'da ilk sahur ve iftar hangi saatlerde yapılacak?

TRABZON İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:26, İftar: 19:29

TUNCELİ İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:35, İftar: 19:26

ŞANLIURFA İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:46, İftar: 19:25

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Karabük'te yıldırım düşmesi sonucu orman yangını çıktıKarabük'te, yıldırım düşmesi sonucu ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber