Geri Dön

Türkiye’yle kardeş olmaktan mutluyuz

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçiliği ile büyükelçilik bünyesinde faaliyet gösteren Kore Kültür Merkezi iş birliğiyle düzenlenen “K-Pop (Güney Kore kökenli pop müzik türü) Festivali” çerçevesinde konser vermek üzere Türkiye’ye gelen MYTEEN üyeleri, Türkiye ve iki ülke ilişkileri hakkında tarihi açıdan bilgi sahibi olduklarını söyledi.

Türkiye’yle kardeş olmaktan mutluyuz

Grup üyelerinden Eun-su, daha önce Türkiye’ye geleceğini de düşünmediğini belirterek, “Ama buraya gelince gördük ki Türkiye gerçekten çok güzel ve çok temiz bir yer. Böyle güzel bir ülkenin de bizimle kardeş ilişkisi olması bizi çok mutlu ediyor. O yüzden tekrar buraya gelme şansımız olursa çok seviniriz” dedi.

‘Yardıma geliriz’

Türkiye’de Kore kültürüne, K-Pop’a, müzik gruplarına ve dizilerine duyulan büyük ilgiye değinen Eun-su, bunun Kore’de işini çok iyi yapan müzisyen ve oyuncular sayesinde olduğunu dile getirdi. Grup üyelerinden Kook-heon da Türkiye’nin Kore Savaşı zamanında bölgeye en çok asker gönderen ülkeler arasında yer aldığını hatırlattı. Kook-heon, “Eğer Türkiye zor durumda kalırsa ve aynı şekilde bizim de yardım edebileceğimiz bir şey olursa bunu yapmaktan çok büyük mutluluk duyarız” ifadesini kullandı. l AA

Enes Batur iddialara yanıt verdiEnes Batur cep telefonuyla çektiği bir açıklama videosunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Batur, karantinadan kaçtı iddialarına yanıt verdiği videosunda şu ifadelere yer verdi:"Benimle ilgili asılsız şeyler paylaşılıyor. Olayı en başından beri anlatıyorum. Cumartesi günü ateşlendiğim için sabah saatlerinde korona testi yapılmaya gittim hastaneye, test yapıldım. Test yapıldıktan sonra direk eve geldim. Akşam saatlerinde test sonuçlarım pozitif çıktı. O günden bu güne kadar hiçbir şekilde evden çıkmadım. Buna şerefim ve namusum üzerine yemin ederim. Kamera kayıtlarımız var, evden çıkmadığıma dair. HES uygulamam var, 7/24 konumumu gösteriyor. Şahitlerim var ve yemin ederim hiçbir şekilde evden çıkmadım."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber