Geri Dön
GündemTürkiye'nin en kırmızı kenti! Denetimler sürüyor

Türkiye'nin en kırmızı kenti! Denetimler sürüyor

Çanakkale'nin, 10-16 Nisan haftasında 100 bin nüfusta 962,98'e ulaşan koronavirüs vaka sayısıyla Türkiye'de birinci sırada yer alması üzere Vali İlhami Aktaş, Dinamik Denetim Süreci kapsamında AVM'lerde denetimlerde bulundu.

Türkiye'nin en kırmızı kenti! Denetimler sürüyor

Çanakkale'nin, 10-16 Nisan haftasında 100 bin nüfusta 962,98'e ulaşan koronavirüs vaka sayısıyla Türkiye'de birinci sırada yer alması üzerine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak yeni tedbirler alındı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, İçişleri Bakanlığının Dinamik Denetim Süreci konulu genelgesi gereği temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından olan AVMlerde koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi.  AVM yönetimlerinden alınan tedbirler hakkında bilgiler aldı. Vatandaşlar ve AVM esnafıyla da görüşen Vali Aktaş, maske, mesafe ve temizlik konularında hatırlatmada bulundu.

Koronavirüsle mücadelede vatandaşların temizlik, maske ve mesafe kuralı başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere hassasiyetle uymalarını belirten Vali Aktaş, toplu ve kalabalık ortamlarda virüsün bulaş hızının daha yüksek olduğu için kalabalık ortamlarda olabildiğince az vakit geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Türkiyenin en kırmızı kenti Denetimler sürüyor

VALİ AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA KORONAVİRÜS DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Öte yandan Vali İlhami Aktaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali ve sağlık yöneticileri ile koronavirüs değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Sürdürülen sağlık hizmetleri, koronavirüs ile mücadele ve pandemi sürecinde hastanelerde yürütülen çalışmalar hakkında brifing aldı.

Toplantıda, başta dinamik denetimler olmak üzere kentte koronavirüse karşı uyulması gereken kurallar, alınan önlemler ve vaka sayılarının son durumu, filyasyon, test çalışmaları, hastanelerdeki doluluk oranları ile aşılama çalışmaları değerlendirildi.

Milliyet'te Gündem (11 Mayıs 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet