Geri Dön

Türkiye’nin ilk Atatürk hologramı

İBB, Cumhuriyet Bayramı’nda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Belediye, 29 Ekim kutlamaları kapsamında Türkiye’nin ilk Atatürk hologramını 29 Ekim akşamı, başta İstanbul olmak üzere tüm ülkeyle buluşturacak.

Türkiye’nin ilk Atatürk hologramı

Haliç Kongre Merkezi’nde “Cumhuriyet Atatürk’tür” temasıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, Mustafa Kemal’in sesinden Nutuk okunacak. Hazırlanan platform üzerinde İstanbulluların karşına çıkacak Atatürk hologramı, kendi sesinden Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in ilk 10 yılında yaşananları çözümlediği Nutuk adlı yapıtından bölümler okuyacak.

Etkinlikler, 4 gün boyunca Kuzguncuk Parkı, Salacak, Ortaköy ve Kabataş sahillerinde sürecek.. Pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirilecek etkinlikler, Ekrem İmamoğlu, İBB ve İBB TV’nin sosyal medyadaki resmi hesaplarından izlenebilecek.

Bodrum’da başıboş at trafiği birbirine kattıTurizmin gözbebeği Bodrum’da sokak ortasında başıboş bir şekilde yürüyen at trafiği bir birine kattı. Atı yolun ortasında yürürken gören sürücüler, vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet