Geri Dön

Üniversite sınavı (YKS) ne zaman yapılacak? TYT, AYT, YDT sınav tarihleri

2019- Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için heyecan dorukta. Zorlu sınavda şansını deneyecek binlerce kişi büyük bir merakla YKS hangi ne zaman yapılacak sorusunun cevabını arıyor. İşte 2019 üniversite sınavı tarihi...

Üniversite sınavı (YKS) ne zaman yapılacak? TYT, AYT, YDT sınav tarihleri

Üniversite sınavları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Üç farklı oturumda gerçekleştirilecek olan YKS sınavının ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi olacak. Adaylar bir gün sonra Alan Yeterlilik Testi'nde ter dökecek. YKS'ni son oturumu olan Yabancı Dil Testi ise Alan Yeterlilik sınavından sonra gerçekleştirilecek.

YKS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran'da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran'da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

YKS ÜNİVERSİTE SINAVLARI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

ÖSYM'DEN SAAT UYARISI

YKS'nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00'dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

İstanbul'da dolunay büyülediİstanbul'da akşam saatlerinde beliren dolunay, güzel görüntü oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber