Geri Dön

YÖK'ten yeni açıklama geldi mi? Bu ay (ekim) üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak?

ilkokulda 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda, ortaokul 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde 12 Ekim'de okullar açılıyor. Üniversite öğrencileri ise kendi durumlarını merak ederek 'Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak?' sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

YÖK'ten yeni açıklama geldi mi? Bu ay (ekim) üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak?

Okulların ne zaman açılacağı geçen gün belli olurken üniversiteler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Öğrenciler uzaktan eğitim görürken 'Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak?' sorusuna cevap arıyor.

YÖK'TEN ÜNİVERSİTE AÇIKLAMASI

Koronavirüs vaka sayıları artarken YÖK'ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

*Sosyal medyada; ‘Yüksek Ögretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıkladı: Covid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerimizin açılmasına karar verilmiştir. Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler.’ şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır.

*Sağlık bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedi ancak Sağlık Bakanlığı’nın önerisi sonrasında eğitimin tüm üniversitelerde online olarak yapılması bekleniyor. Üniversitelerin büyük bölümünün de akademik takviminde derslerin başlangıç tarihi Ekim ayı olarak gözüküyor.

Ayrıca 127 devlet üniversitesinin tamamına yakını güz döneminde ağırlıklı olarak uzaktan eğitim modeliyle devam edeceğini duyurdu.

Kuvvetli rüzgar seyir halindeki TIR'ı devirdiABD'nin Los Angeles kentinde meydana gelen fırtınada esen şiddetli rüzgar bir seyir halindeki TIR'ı devirdi. O anlar araç içi kamerasınca kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber