Geri Dön

Son gelişmeler neler? Üniversiteler ne zaman açılacak?

İlkokul ve ortaokul için tarihler yüz yüze eğitim için tarihler verilmişti. Üniversite öğrencileri kendileri için yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Yarın pazartesi olması sebebiyle araştırmalar hızlanmış durumda...

Son gelişmeler neler? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak? Yüz binlerce kişi bu soruya cevap bulmaya çalışıyor. İlkokul ve ortaokul için tarihlerin belli olması üniversite öğrencilerini tarih araştırmasına sürükledi. İşte ayrıntılar...

BAKAN KOCA'DAN ÜNİVERSİTE AÇIKLAMASI

Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabii ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Üniversitelerin yeni akademik yılının, hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, koronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitimin kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı.

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Siirt'te şiddetli depremSiirt'te 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet