Geri Dön

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler yüz yüze eğitim verecek mi?

Bugün 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda, ortaokul 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerin tüm kademe ve sınıf düzeyleri yüz yüze eğitime başladı. Bu haber üzerine üniversite öğrencileri, kendi okullarının ne zaman yüz yüze eğitime geçeceğini öğrenmek istiyor. Peki üniversiteler ne zaman açılacak?Üniversiteler yüz yüze eğitim verecek mi?

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler yüz yüze eğitim verecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamalarından sonra gözler YÖK'e çevrildi. Üniversitelerin yüz yüze eğitim tarihi için meraklanan öğrenciler, üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna cevap arıyor. Peki YÖK tarafından yapılan son dakika açıklaması var mı?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedi ancak Sağlık Bakanlığı'nın önerisi sonrasında eğitimin tüm üniversitelerde online olarak yapılması bekleniyor. Üniversitelerin büyük bölümünün de akademik takviminde derslerin başlangıç tarihi Ekim ayı olarak gözüküyor.

Ayrıca 127 devlet üniversitesinin tamamına yakını güz döneminde ağırlıklı olarak uzaktan eğitim modeliyle devam edeceğini duyurdu. Okuduğunuz üniversitenin eğitim şekli hakkında bilgi almak için üniversitenizin resmi internet sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

TSK'dan nefes kesen "Ateş Serbest-2020" faaliyetiTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ateş gücünün gösterildiği "Ateş Serbest-2020" faaliyetinde aralarında milli imkanlarla üretilen Fırtına obüsleri, Korkut hava savunma sistemleri, milli piyade tüfeğinin de bulunduğu harp araç ve gereçleriyle hedefler tam isabetle vuruldu. TSK envanterine yeni giren silahların da kullanıldığı faaliyette ilk defa OMTAS orta menzilli tanksavar silah sistemi ve Kargu Kamikaze İHA ile de hedefler imha edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber