Geri Dön

Uygun ilik aranıyor

Antalya’da Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL)   nedeniyle tedavi gören 14 yaşındaki Sonat Emre Özcan, iyileşmek için ilik bekliyor.

Uygun ilik aranıyor

Nakil için uygun ilik aranıyor. Anne Sinem Güney Kuru, “Başından beri ilik nakli şart koşuluyordu. Ama Sonat’ın durumu ilk başta iyi gidince bir sorun teşkil etmedi. Şimdi tekrar ilik naklinin şart olduğu bildirildi. Vücudu zorlandığı için doktorlar acilen ilik nakli gerektiğini bildirdiler. Ailede uygun ilik bulunamadı. Uygun iliğin bulunması için herkesten Kızılay’a gidip kök hücre bağışlamasını rica ediyorum. Bu zor bir şey değil, sadece kan verecekler ve kızımın yaşamasını sağlayacaklar” dedi. Doç. Dr. Vedat Uygun da hastanın yüksek riskli ALL sınıfında olduğunu ve bu nedenle kök hücre nakli gerektiğini kaydetti. Hastanın verici bulunamadığı için uzun süredir tedavi gördüğünü dile getiren Uygun, “Hastalığı beyninde tekrarladı. Kemik iliği nakli vericilerine ihtiyaç var. Ne kadar gönüllü verici başvurursa doku grubunun uyumlu çıkma ihtimali artıyor” diye konuştu.
l SİNAN ÖZMÜŞ AA

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaİstanbul Sultangazi'de Şehit Esma Çevikin babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber