Geri Dön

Uyuşturucu fabrikası gibi

Büyükçekmece’deki bir villada piyasa değeri 46 milyon lira olan 2 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap ile 6 kilo kokain ele geçirildi. Polis, hap makinesini çalışır halde buldu!

Uyuşturucu fabrikası gibi

İstanbul Narkotik Polisi (İNP) birimlerinin Büyükçekmece’de uyuşturucu imal edilen villaya yaptığı baskında 2 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap ile 6 kilo kokain ele geçirildi. Narkotik timleri, şebekeye uyuşturucu imal ettikleri sırada suçüstü yaptı. Villaya giren ekipler, uyuşturucu hap üretilen makineyi çalışır halde buldu. Villanın her yerinde uyuşturucu hap bulan polisler, hapların taşınması için kullanıldığı tespit edilen ve elektronik sistemlerle VİP araca dönüştürülmüş bir minibüs ile bir otomobili de ele geçirdi. İki araçta da zulalar tespit edildi. Otomobilin hava yastığı bölümüne uyuşturucu saklamak için gizli bölme yapıldığı görüldü.

Elektronik zulalar

İki şebeke üyesiyle birlikte ele geçirilen araçlarda elektronik zulalar ortaya çıkarıldı. Elektronik düzeneklerle oluşturulan zulaların sürücü bölümünden kontrol edildiğini ve düğmelere basılarak açılıp kapandığını tespit eden polis, açılan bölümlerde uyuşturucu hap ve kokain buldu. Operasyonda piyasa değeri 46 milyon lira olan 2 milyon 200 bin adet ecstasy hap ile 6 kilo kokain ele geçirildi.

Lakabı ‘Doktor’

Operasyonda gözaltına alınan ‘Doktor’ lakaplı İshak Gül’ün uyuşturucu imalatını bildiği ve iki yıldır arandığı öğrenildi. İshak Gül ve gözaltına alınan diğer şüpheliler Özbek uyruklu Dilshida Yusupova, Fehim Kese ve Bekir Kaya’nın emniyetteki işlemleri devam ederken, polisin şebekenin başına ulaşma çalışması devam ediyor.

Valizde 30 kilo eroin ve kokain

İstanbul Avcılar’da bir eve yapılan baskında ise 30 kilo eroin ve kokain ele geçirildi. Jandarma tarafından evin bodrumundaki valizde ele geçen uyuşturucunun Van ve Hakkari’den sokak satıcılarına satılmak üzere İstanbul’a getirildiği belirlendi. Tutuklanan uyuşturucunun sahibi S.S.’nin bu suçtan, İ.E.’nin ise sahtecilikten sabıkalı olduğu anlaşıldı.

Uyuşturucu fabrikası gibi

Büyükçekmece’deki villada uyuşturucu haplar, kokain ve hapların üretildiği makine ile malzemeler ele geçti.

İzmir'de alacak verecek kavgası kanlı bittiİzmir'in Konak ilçesinde M.F.Ö. (37), 300 lira alacaklı olduğu ileri sürülen Fırat A.'yı (24), çıkan tartışmanın ardından tabanca ile ateş açtı. Ağır yaralanan genç hastaneye kaldırılırken, M.F.Ö.'nün yakalanması için çalışma başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber