Geri Dön
GündemVahşice katledilen Azra için savcılıktan açıklama

Vahşice katledilen Azra için savcılıktan açıklama

Antalya'da kayıp olarak aranan üniversitesi öğrencisiAzra Gülendam Haytaoğlu'nun cesedi ormanlık alanda gömülmüş olarak bulundu. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, maktulün en son şüpheli Mustafa Murat Ayhan'ın ile görüştüğüne dair görüntülerin tespit edildiğini belirtti.

Vahşice katledilen Azra için savcılıktan açıklama

Muratpaşa ilçesinde yaşayan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, 28 Temmuz'da evden ayrıldı.

Kızlarından bir daha haber alamayan ailenin durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmesinin ardından arama çalışması başlatıldı.

Yapılan çalışmada Haytaoğlu'nun cesedi, Varsak ormanlık alanda gömülmüş halde bulundu. 

Ceset, Antalya Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. 

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli Mustafa Murat Ayhan'ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA  

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 30 Temmuz'da müştekinin kardeşi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun kayıp olduğunu ihbar etmesi üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve koordinesinde kolluk birimlerince aynı gün detaylı inceleme ve araştırma başlatıldığı belirtildi.

Yapılan araştırmalar ve güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu, maktulün en son şüpheli Mustafa Murat Ayhan ile görüştüğüne dair görüntülerin tespit edildiği aktarılan açıklamada, "Şüpheli Mustafa Murat Ayhan maktulü öldürdüğü iddiasıyla 1 Ağustos'ta gözaltına alınmıştır. Maktule ait olduğu değerlendirilen ceset aynı gün bulunmuş olup, otopsi ve kimlik tespiti işlemleri devam etmektedir." ifadesi kullanıldı.

 Açıklamada, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma işlemlerini titizlikle sürdürdüğü bildirildi.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Rami Kuru Gıda Hali'nde yıkımlar başladıRami Kuru Gıda Hali'nde verilen tebligat süresinin dolmasının ardından, dükkanlarını zamanında boşaltan esnafın dükkanlarının iç kısımlarının yıkımına başlandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner