Geri Dön
Gündem Açıklamalar peş peşe geldi! Yarın da izinli sayılacaklar

Açıklamalar peş peşe geldi! Yarın da izinli sayılacaklar

Türkiye'nin karla mücadelesi sürüyor. Afyonkarahisar ve Malatya Valiliklerinden gelen peş peşe açıklamalar ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve malul gazi olan memurlar için idari izin kararı geldi.

Açıklamalar peş peşe geldi! Yarın da izinli sayılacaklar

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İl genelinde etkisini sürdüren soğuk hava şartları nedeniyle, İl genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve malul gazi olan memurlar 27 Ocak Perşembe günü (yarın) 1 gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

MALATYA

Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz genelinde olumsuz hava koşullarının devam etmesi, araç ve yaya yollarındaki buzlanma nedeniyle, kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından, hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu personelleri 27-28 Ocak 2022 Perşembe ve Cuma günleri idari izinli sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi.