Geri Dön

Van'da 15 Temmuz konulu resim sergisi

Van'ın Tuşba Belediyesi, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla "15 Temmuz Destanı" konulu resim sergisi düzenledi.

Van'da 15 Temmuz konulu resim sergisi

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi, ilk olarak Van AVM'de sergilendi.

Sırasıyla Beşyol Aydın Talay Yeraltı Çarşısı ve Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde 15 Temmuz'a kadar sanatseverlerin gezebileceği sergide hain darbe girişiminin konu edindiği 20 eser yer alıyor.

Türkiye'nin bu ihaneti asla unutmayacağını kaydeden Belediye Başkanı Salih Akman, millet olarak bir daha böyle bir acıyı yaşamamayı dilediklerini ifade etti.

O gün yaşananları ve 15 Temmuz demokrasi şehitlerini unutmayacaklarını, her zaman minnet ve rahmetle anacaklarını vurgulayan Akman, şöyle konuştu:

"Üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen aziz milletimiz hala milli bir şuurla o günün milli birlik ve beraberlik ruhunu yüreğinde taşımaktadır. Bu ruhun yansımalarını düzenlediğimiz sergide de görüyoruz. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum."

'Kadının üzerine oturmuş bıçaklıyordu'Bursa'da kardeşi Mustafa B. tarafından 9 yerinden bıçaklanan hemşire Zübeyde Gülbakan’ın hastanedeki tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyiye gittiği belirtildi. Mustafa B.’nin mahalleli tarafından zorla dışarıya çıkarılıp etkisiz hale getirilmesi ve sağlık ekiplerinin Gülbakan'a müdahalesi ise kameraya yansıdı. Mustafa B.'yi etkisiz hale getiren Uğur Yılmaz, “Bir adam Zübeyde ablanın üzerine oturmuş bıçaklıyordu. Durumu görünce bıçaklayan kişiyi etkisiz hale getirdim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber