Geri Dön

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından VGM sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanıyor?

VGM burs sonuçları için heyecan dorukta... KYK sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adayların gözü VGM'ye çevrildi. Peki, VGM 2020 yükselöğrenim sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından VGM sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu gibi her yıl binlerce öğrenciye burs dağıtıyor. Bu yıl da binlerce öğrenci başvuru yaptı. Ortaöğrenim burs sonuçları açıklanırken yükseköğrenim burs sonuçları için bekleyiş devam ediyor. KYK burs sonuçlarının açıklanmasının ardından ise VGM 2020 yükselöğrenim sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanıyor? soruları arttı.

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Mdürülüğü'nden yapılan açıklamada "Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra başlanacaktır." demişti. Sonuçların 15 gün içinde açıklanması bekleniyor.

VGM BURS BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Ortaöğrenim burs sonuçları bir süre önce VGM'nin resmi adresinden erişime açılmıştı. 2020-2021 VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları da https://burs.vgm.gov.tr/ adresinden öğrencinin ad, soyad, doğum tarihi, T.C kimlik numarası, ve baba adı ile sorgulanabilecek.

 

ABD'de sahile yaklaşan köpek balığı sürüsü böyle görüntülendiABD'de Singer Island sahiline yakın mesafede toplanan onlarca siyah uçlu resif köpek balığı görenleri korkuttu. Sahile yaklaşan onlarca köpek balığı sürüsü drone ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet