Geri Dön
GündemVGM yükseköğrenim burs sornuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

VGM yükseköğrenim burs sornuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü önceki gün ortaöğrenim sınav sonuçlarını ilan etti. Bu gelişmenin ardından yükseköğrenim öğrencileri kendi başvurdukları burs sonuçlarının tarihini araştırmaya başladı. İşte detaylar...

VGM yükseköğrenim burs sornuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

VGM yükseköğrenim burs sornuçları ne zaman açıklanacak? Ortaöğrenim burs başvuru değerlendirme işlemleri tamamlanmasının ardından yükseköğrenim öğrencileri bu soruya cevap arıyor. Ortaöğrenim burs sonuçların ilan edilmesi diğer öğrencilerin de heyecanını katbekat artırdı. İşte geçen sene yaşanan süreçle ilgili detaylar...

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

VGM oretaöğrenim burs başvuru sonuçları yine resmi siteden ilan edilecek. Geçen yıl aynı dönemde alınan burs başvurularının sonuçları 5 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu yıl da sonuçların ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

VGM'DEN AÇIKLAMA

Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine devam edilmektedir. Yükseköğrenim burs başvuru sonuçları için duyurular internet sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.
Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmekte ve açık kontenjanlarımız nispetinde burslandırmalar yapılmaktadır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.