Geri Dön

Ya gerçek olsaydı...

Edirne’de bir okulda düzenlenen yangın tatbikatında, itfaiye aracı okulun giriş kapısı dar olduğu için içeri giremedi.

Edirne Merkez İlköğretim Okulunda "Sivil Savunma Haftası" nedeniyle yangın tatbikatı düzenlendi. Sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikatta, öğrencilere okul bahçesinde olası bir yangın durumunda alınacak tedbirler ve uygulamalar anlatıldı.

Daha sonra okula itfaiye ekipleri çağrıldı. Ancak gelen itfaiye aracı, giriş kapısının dar olması nedeniyle bahçeye giremedi. İtfaiye ekipleri, aracı okulun bahçesine sokmak için uzun süre uğraştı. Çabalar fayda etmeyince okula, merdivensiz, küçük bir itfaiye aracı istendi. Tatbikat itfaiye ekiplerinin okul bahçesinde temsili olarak yakılan kağıtları söndürmesiyle son buldu.

"ALLAH KORUSUN YANGINDA ÖĞRENCİLERİ KURTARAMAYIZ"

Edirne Belediyesi İtfaiye Amiri Erdoğan Göbel, okulda itfaiyenin girebileceği bir yolun olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğunu belirtti.

Okul hakkında rapor tuttuklarını anlatan Göbel, "Gördüğünüz gibi okula kurtarma aracımız yolun çok dar olması nedeniyle giremedi. Sadece küçük söndürme aracımız okula girebildi. Allah korusun yangında öğrencileri kurtaramayız. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Okul kapılarının acil değiştirilmesi gerekiyor. Biz itfaiye olarak bunları rapor edeceğiz" dedi.

Bu arada, tatbikat sırasından yangın sirenin çalınması sonrası, dersliklerde bulunan öğrenciler ve öğretmenler okulu tahliye etmek isterken, öğrencilerden birisi telaş nedeniyle kaşını duvara çarpınca yaralandı. Öğrenciye, tatbikat için okulda bulunan ambülansta müdahale edildi.

Almanya’da bir araç yayalara çarptı: 4 ölü, 15 yaralıAlmanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletinin Trier kentinde bir aracın yayalara çarpması sonucu biri bebek 4 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet