Geri Dön
GündemYaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezası

Yaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezası

Erzincan'da, koruma altındaki 2 yaban keçisini avlayıp, fotoğraf çektiren avcıya, sosyal medyadan ihbar edilmesi üzerine, para cezası uygulandı.

Yaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezası

Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nün (DKMP) Twitter'daki hesabından yapılan açıklamaya göre, koruma altındaki 2 yaban keçisini tüfekle vurup, yanında poz vererek, fotoğraf çektiren avcı, sosyal medyadan ihbar edildi.

Bunun üzerine DKMP Erzincan Şube Müdürlüğü, yaban keçisini avlayan kişinin yakalanması için Kemah İlçe Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçti. Kimliği tespit edilerek, yakalanan avcıya idari para cezası ve tazminat cezası uygulandı.

Yaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezası


 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da feci kazaAntalya'da alt geçitte virajı alamayan panelvan sürücüsü, demir bariyere çarpıp camdan fırladı ve karşı şeritten gelen otomobilin camı ile kapısına çarparak yola düştü. Ağır yaralanan sürücü, olay yerinde sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Kazada sürücünün boş olan yolcu koltuğundaki emniyet kemerinin takılı, kendisininkinin ise takılı olmadığı dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler