Geri Dön

Yabancı turistlere açıklamalı aşure ikramı

Muharrem ayı dolayısıyla Atatürk Havalimanı’nda yerli ve yabancı turistlere aşure ikram edilirken, aşurenin önemi hakkında İngilizce anonslar yapıldı.

Yabancı turistlere açıklamalı aşure ikramı

Aşurenin örf ve adetlerimizde önemli bir yeri olduğunu belirten Dış Hatlar Mescidi İmam Hatibi Abdülsamet Karadayı, “Aşure günü nedeniyle burada ülkemizi ziyarete gelen binlerce yerli yabancı Müslüman, Hristiyan yolculara ülkemizin dinimizin güzelliklerini anlatma fırsatı yakaladık. Her sene bunu geleneksel şekilde devam ettiriyoruz. Aşure yardımlaşma demektir. Aşure dayanışma, kaynaşma demektir. Dinimiz yardımlaşmayı kardeşliği emrediyor” dedi.

Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Koronavirüs salgının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20'nin sorumluluğunu ve önemini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G-20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da etkili olacaktır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet