Geri Dön

Yanlış teşhisle hayatı karardı!

Bolu’da yaşayan Abdülkadir Tok, dört yıl önce evinde baygın vaziyette bulunduktan sonra götürüldüğü hastanede altı saat yoğun bakımda kaldı. Daha sonra yapılan tetkikler sonucu iyi olduğu söylenerek taburcu edildi.

Yanlış teşhisle hayatı karardı!

15 gün sonra tekrar fenalaşan Tok, bir daha ayağa kalkamadı. Dört yıl boyunca Alzheimer, zehirlenme, zatürree, epilepsi gibi farklı tanılar konularak yanlış tedavilere maruz kalan Tok, bu süreçte hastanede enfeksiyon kaptı. Hidrosefali ve hastane enfeksiyonu nedeniyle “ensefalopati” hastalığına yakalanarak yutma, konuşma ve hareket etme kabiliyetlerini kaybeden Tok için ailesi umudu İstanbul’daki bir özel hastanede buldu. Ailesinin hayatta tutmayı başardığı Tok, eğer tedavi masrafları karşılanabilirse uygulanacak tedaviyle eski haline dönebilecek. Ailesi sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @babam_icin_elele sayfasından seslerini duyurmaya çalışıyor.

Babasının sağlığına kavuşması için yardım isteyen Nurgül Tok Milliyet’e şunları söyledi: “Babamı ilk hastaneye götürdüğümüzde doktor ‘Bunun motoru yanmış, eve götürün, 1-2 gün yaşar, ölür’ dedi. Hastane mikrobu her yerini sardı. Boğazına nefes alması için, midesine ise beslenebilmesi için delikler açıldı. Çabamızla bunlara ihtiyaç duymayacak vaziyete geldi. İl il, hastane hastane gezdik. Kendi imkanlarımızla evimize bir yoğun bakım sistemi bile kurduk. Sürekli ilaç ve oksijen tedavisi görüyor. İstanbul’da bir özel hastane uygulayacakları tedaviyle bir yıl gibi bir sürede babamın eski haline dönebileceğini söyledi. İlaçları yurtdışından geliyor. Artık tedavi masraflarını karşılayamaz hale geldik. Hastanedeki tedavisinin aylık maliyeti 25 bin lira. Bunun için de Bolu Valiliği onayıyla bir yardım hesabı oluşturduk.”

Esenyurt'ta karlı yolda cipin kayarak parka girdiği anlar kameradaEsenyurt'ta kar nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünü kaybettiği cip, hızla ilerlediği yoldan çıkıp, çarptığı çöp konteyneri ve demir bariyerleri devirerek parka girdi. Kaza anları saniye saniye kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet