Geri Dön
GündemYasak aşk düşüncesi define çukurunda bitti!

Yasak aşk düşüncesi define çukurunda bitti!

Konya'da 4,5 ay önce evinde otururken 'Samanlıkta yangın var' diye dışarı çağrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası eski Başkanı Ali Zeybek'in, Eyüp Çakıcı tarafından tüfekle öldürüldüğü ortaya çıktı. Polisin, olay günü bölgedeki farı az yanan otomobilin izini sürüp aydınlattığı cinayetle ilgili Eyüp Çakıcı ve kardeşi Osman Çakıcı gözaltına alındı. Eyüp Çakıcı, Zeybek'i, ayrı yaşadığı eşi Emine Çakıcı ile ilişki yaşadıkları düşüncesiyle tüfekle öldürüp, kardeşiyle birlikte defineciler tarafından açılan 10 metre derinliğindeki çukura gömdüklerini itiraf etti.

Yasak aşk düşüncesi define çukurunda bitti!

Konya Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi'ndeki çiftliğinde oturan evli ve 3 çocuk babası Ali Zeybek(49), 8 Aralık günü akşam saatlerinde eve gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 'samanlıkta yangın var' diye dışarı çağırıldı. Konya'da, 2005- 2008 yılları arasında Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası başkanlığı yapan Ali Zeybek, panikle evden çıktı. Zeybek'in ardından dışarı çıkan aile fertleri, samanlıktaki küçük çaplı yangını söndürdü. Ali Zeybek ortalarda görünmeyince eve dönmeyince, aile kendi imkanlarıyla çevrede arama yaptı, ulaşamayınca da polise haber verdi.

Bunun üzerine Asayiş Şubesi Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Çiftlik evinde inceleme yapan polis, Zeybek'in telefonu ve cüzdanının evde olduğunu, yanına hiçbir şey almadan çıktığını belirledi.

ÖZEL EKİP, BİR FARI AZ YANAN OTOMOBİLDEN YOLA ÇIKTI

Ali Zeybek'in öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine Cinayet Büro Amirliği tarafından özel ekip kuruldu. Özel ekip, Ali Zeybek'in emekli olduktan sonra besicilik yaptığı, son dönemde de piyasaya 200 bin liraya yakın borcunun bulunduğunu belirledi. Ardından da Zeybekten alacağı olan her bir kişiyi tek tek inceledi; ancak bir sonuca ulaşamadı. Zeybekin çiftliğinin bulunduğu bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, olay günü bir farı az yanan bir otomobilin plakasının da sökülmüş olmasından şüphelendi.

32 KİLOMETRE BOYUNCA 300 GÜVENLİK KAMERASI İZLENDİ

Polis, bu kez otomobilin gittiği Çumra ilçesi güzergahındaki 32 kilometre boyunca 300'e yakın güvenlik ve mobese kamerası kayıtlarını tek tek inceledi. İncelemede, otomobilin Çumra ilçesi yakınlarında, köy yollarına girerek izini kaybettirdiği belirlendi. Araştırmasını sürdüren polis, Zeybek'in son dönemlerde irtibatlı olduğu kişilerle de tek görüştü. Zeybek'in, bir arkadaşının kız kardeşi olan Emine Çakıcı'nın boşanma davasına yardımcı olduğunu saptandı. Emine Çakıcı'nın da Karaman'ın merkeze bağlı Süleymanhacı köyü nüfusuna kayıtlı olduğu ve bu köyün de Çumra ilçesi sınırında olması üzerine, polis bir farı az yanan otomobilin burayla bağlantısı olabileceği ihtimaliyle araştırmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

ÖZEL EKİP, HER İPUCUNUN İZİNİ SÜRDÜ

Emine Çakıcı'nın Konya'da oturduğunu, Süleymanhancı köyünde ise kayınbiraderi Osman Çakıcı'nın (29) oturduğu belirlendi. Polis, Osman Çakıcı üzerinde yoğunlaştı. Çakıcı'nın hırsızlık ve adam yaralama gibi suçlardan sabıkası olduğu saptandı. Köydeki evinin bahçesinde ise bir farı az yanan otomobil bulundu. Otomobilin motor ve plakalarının sökülmüş olduğu belirlendi.

CEP TELEFONU NAVİGASYONUNDA MAKTULÜN ADRESİ ÇIKTI

Polis, otomobilin sahibi Osman Çakıcı ile Emine Çakıcı'nın eşi olan ağabeyi Eyüp Çakıcı'yı (41) şüphe üzerine 24 Nisan günü gözaltına aldı. Eyüp Çakıcının cep telefonun inceleyen ekipler, navigasyon programında öldürülen Ali Zeybekin adresini buldu. Navigasyonunda Ali Zeybek'in adresinin çıkması üzerine Eyüp Çakıcı, suçunu itiraf etti.

EŞİYLE İLİŞKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP, PLAN YAPMIŞ

Eyüp Çakıcı ifadesinde, eşi Emine Çakıcı ile ayrı yaşadığını ve halen boşanma davasının sürdüğünü belirterek, Ali Zeybek'in boşanma davasına yardımcı olduğunu ve eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü için durumu kardeşi Osman Çakıcı ile paylaştığını söyledi. Kardeşinin de yanına tüfek ve kürek alıp, otomobille olay günü Konya'ya yanına geldiğini belirtti.

ALİ ZEYBEK'İ EVDEN ÇIKARABİLMEK İÇİN SAMANLARI ATEŞLE TUTUŞTURMUŞLAR

Eyüp Çakıcı ifadesinde, kardeşiyle birlikte navigasyon yardımıyla Ali Zeybek'in çiftliğine gittiklerini ve Zeybek'i evden çıkartmak için çiftlikteki samanları ateşle tutuşturduklarını söyledi. Çakıcı, 'Yangın var' diye bağırıp Zeybek dışarı çıktıktan sonra tüfekle zorla araca bindirip Konyaya 80 kilometre uzaklıktaki Süleymanhacı köyü yakınlarındaki dağlık alana getirip, burada tek el ateş ettiğini itiraf etti.

ÖLDÜĞÜNÜ ANLAMADAN DEFİNECİLERİN AÇTIĞI KUYUYA ATMIŞLAR

Çakıcı, ateş ettikten sonrada kanlar içindeki Zeybek'i, kardeşiyle birlikte defineciler tarafından açılan kuyuya attıklarını söyledi. Kardeşi Osman Çakıcı da ifadesinde, ''Ölüp, ölmediğini bilmeden kuyuya attık. Kaybolana kadar da üzerini toprakla doldurduk. Olaydan sonra psikolojim bozuldu. O anlar gözümün önüne geliyordu. Yemeden, içmeden kesildim. Sonunda beni bu durumdan kurtardınız dediği öğrenildi.

5 SAATLİK ÇALIŞMAYLA CESEDİ ÇIKARTILDI

Çakıcı kardeşlerin cinayeti itiraf etmesinin ardından, Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri cinayeti işledikleri Süleymanhacı köyündeki dağlık alana götürdü. İki kardeş, Cumhuriyet savcılarına olayı anlatarak cesedi attıkları çukuru gösterdi. Defineciler tarafından daha önce kazılan çukur, iş makinesi yardımıyla 5 saat süren çalışmayla kazıldı. 10uncu metrede bulunan ve çürümeye başlayan Ali Zeybekin cesedi çıkartıldı. Ardından otopsi için Konya Numune Hastanesi morguna götürüldü.

Çakıcı kardeşler, emniyetteki işlemlerinin adliyeye sevk edildi.

Yaralı yakalanan teröristten flaş itiraf! Yeni taktikleri bu...Eren-10 operasyonunda 8 Nisan'da ağır yaralı yakalanan ve Mehmetçiğin kanını vererek hayata tutunmasını sağladığı PKK/KCK terör örgütünün sözde Botan Eyalet Sorumlusu Özgür Gabar/Tatvan kod aldı Fırat Şişman'ın açıklamaları örgütteki çözülmenin boyutlarını gözler önüne serdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet