Geri Dön

Yaz Okulu bugün başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, TRT EBA TV kanallarında 28 Ağustos’a kadar yayımlanacak Yaz Okulu programları bugün başlıyor.

Yaz Okulu bugün başlıyor

Program 29 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında EBA TV kanallarında ekrana gelecek. Yaz Okulu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğrenci, öğretmen ve velilere sesleneceği konuşmayla açılacak. Konuşmasında yaklaşık üç aydır evlerde kalındığını ve yeni yeni sokağa çıkmaya, hayata karışmaya başlanıldığını dile getiren Selçuk, “Tedbirlerimizi elden  bırakmadan, virüsün halen aramızda olduğunu aklımızdan çıkarmadan yeni normale uyum sağlamaya çalışıyoruz” dedi. 29 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında dokuz hafta boyunca EBA TV kanallarında yayımlanacak Yaz Okulu programları için ana temalar, “çocuk dostu eğitim yayınları”, “genç işi içerikler”, “çift kanatlı eğitim” ve “yeni nesil öğrenme ve etkileşimli sunumlar” olarak belirlendi.

 

Botları batan mülteciler Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botun batması sonucu can simitlerine tutunarak denizin ortasında mahsur kalan 27 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber