Geri Dön
GündemYer: Kayseri! Haziran ayında şoke eden görüntü

Yer: Kayseri! Haziran ayında şoke eden görüntü

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde dün etkili olan dolunun ekili arazilerde zarara neden olduğu bildirildi.

Yer: Kayseri! Haziran ayında şoke eden görüntü

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçeye bağlı Karakuyu, Şerefiye ve Örenşehir mahallelerinde dün etkili olan dolu ekili arazilere zarar verdi. İl Müdürü Mustafa Şahin, doludan zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu. Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahin, bölgede etkili olan dolunun yaklaşık 5 bin dekar alanda zarara neden olduğunu belirtti.

Ekiplerin bölgede Ziraat Odası ile hasar tespit çalışmalarına başladıklarını kaydeden Şahin, devlet destekli tarım sigortaları ile çiftçilerin ürünlerinin teminat altına alındığını ve zararlarının karşılandığını belirtti. Şahin, doludan zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yer: Kayseri Haziran ayında şoke eden görüntü

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet