Geri Dön
GündemYKS ek tercih başladı mı? Üniversite boş kontenjanları açıklandı mı?

YKS ek tercih başladı mı? Üniversite boş kontenjanları açıklandı mı?

Günler ilerliyor ve üniversite adaylarının sabırsızlığı gitgide artıyor. Uzun zamandır emek veren ve üniversite okumak isteyen binlerce kişi ek tercihler için büyük bir bekleyiş içerisinde... Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlar?

YKS ek tercih başladı mı? Üniversite boş kontenjanları açıklandı mı?

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından yüz binlerce üniversite adayı tercihlerini yaptı. Fakat puanından ötürü üniversiteye yerleşemeyen binlerce kişi ikinci fırsatı bekliyor. Bu nedenle YKS ek tercih büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Peki, YKS ek tercihler bugün mü başlayacak?

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM'den YKS ek tercih tarihleri hakkında bir açıklama gelmedi. Üniversite kayıtlarının 5 Eylül'de son bulacak olması nedeniyle ek tercihlerin en geç 11  Eylül Cuma gününe kadar başlaması bekleniyor. Aynı şekilde üniversite boş kontenjanlarının da yine aynı tarihlerde ilan edilmesi öngörülüyor.

ÜNİVERSİTE BOŞ KONTENJANLARI

Devlet üniversitesi boş kontenjan sayısı: 11 bin 749

Vakıf üniversitesi boş kontenjan sayısı: 10 bin 578

YKS ek tercih başladı mı Üniversite boş kontenjanları açıklandı mı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner