Geri Dön
GündemYKS ek tercihler için ÖSYM'den tarih verildi mi? Sonuç tarihi açıklandı mı?

YKS ek tercihler için ÖSYM'den tarih verildi mi? Sonuç tarihi açıklandı mı?

YKS ek tercih sonuçları için büyük bir beklenti oluşmuş durumda... Üniversiteye yerleşmek isteyenlerin heyecan katsayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle de yoğun bir şekilde sonuç tarihi bekleniyor. Peki, YKS ek tercihler sonuçları ne zaman açıklanır?

YKS ek tercihler için ÖSYM'den tarih verildi mi? Sonuç tarihi açıklandı mı?

2020 YKS ek tercih sonuçları dört gözle bekleniyor. Tercihlerin sona ermesiyle birlikte binlerce kişinin heyecanı tavan yaptı. Adaylar sıklıkla YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir tarih verilmedi. Geçen sene sonuçlar son başvuruların üzerinden 8 gün geçince açıklanmıştı. Bu nedenle bu yıl gözler 1 Ekim tarihlerinde...

Ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2020- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Türkiye'ye gelen Rus öğrenci kayıplara karıştı20 yaşındaki Rus öğrenci Makar Fedorovich Ragin, 5 gün önce Fatih'te kaldığı otelden ayrıldıktan sonra kayıplara karıştı. Ragin'i bulmak için ailesi İstanbul'a gelirken, otelden çıktığı son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet