Geri Dön

YKS sınavları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? 2019 TYT, AYT ve YDT sınav tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Sınavda ter dökecek binlerce öğrenci için 2019 TYT, AYT ve YDT sınav tarihlerini bir araya getirdik. Peki merakla araştırılan YKS sınavları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek?

YKS sınavları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? 2019 TYT, AYT ve YDT sınav tarihleri

Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce adayı yakından ilgilendiren YKS sınavı üç farklşı oturumda gerçekleştirilecek. YKS sınavı için geçtiğimiz günlerde sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından adayların erişimine sunuldu. Binlerce öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren YKS sınavının ilk oturumu 15 Haziran'da gerçekleştirilecek. YKS tarafından gerçekleştirilecek olan ikinci ve üçüncü oturum ise 16 Haziran'da!

YKS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran'da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran'da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

YKS ÜNİVERSİTE SINAVLARI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

ÖSYM'DEN SAAT UYARISI

YKS'nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00'dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Küçük çocuğa sigara içirmeye çalıştığı iddia edilen kişi yakalandMardin'in Kızıltepe ilçesinde küçük yaştaki çocuğa sigara içirmeye çalıştığı ve bu anları sosyal medyadan yayımladığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber