Geri Dön

YKS son başvuru günü ne zaman? 2019 YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS sınav tarihi...

12 Şubat itibariyle başlayan 2019 YKS başvuruları için artık çok kısa bir süre kaldı. Henüz başvurularını gerçekleştirmeyen adaylar için hem 2019 YKS son başvuru günü ne zaman hem de YKS başvurusu nasıl yapılır sorularının cevaplarını yanıtladık. İşte 2019 YKS ile ilgili tüm ayrıntılar...

YKS son başvuru günü ne zaman? 2019 YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS sınav tarihi...

ÖSYM, YKS başvurularını almaya devam ediyor. Elektronik ortamda da yapılan YSK başvuruları için başvuru ücreti ne kadar? İşte YKS 2019 ile ilgili merak edilenler...

YKS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

Üniversite sınavı için başvurular 12 Şubat'ta başladı. ÖSYM takvimine göre başvurular için son gün 6 Mart. Adaylar başvurularını ÖSYM AİS üzerinden yapabilecek.

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklardır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve eğitim bilgisi (**) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

2019-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Adaylar sınav ücreti olarak;

*Sadece TYT’ye girecek adaylar 50,00 TL,
*TYT ile birlikte AYT veya YDT’den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100,00 TL,
*TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 150,00 TL yatıracaklardır.

YKS ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

Eskişehir'de iki gündür kayıp olan Melis bulundu!Eskişehir’de, 2 gündür kayıp olan Melis A. (13), Murat Ü.’nün (26) evinde bulundu. Melis A.'yı kaçırdığı iddia edilen Murat Ü. ve ona yardım ettiği belirlenen 2 arkadaşı gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber