Geri Dön

Üniversite tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Üniversite elektronik kayıt tarihleri...

YKS tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. 14 Ağustos'ta sona erecek olan YKS tercihlerini tamamlayan adaylar şu sıralarda tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak içerisinde araştırmaya devam ediyor. Hayalini kurdukları Üniversitede eğitim almak isteyen adaylar aldıkları puan ve sıralamalara göre tercih işlemlerini yapmaya devam edityor. Tercihin son gününe kadar değişiklik yapılabilecek. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tarihler...

Üniversite tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Üniversite elektronik kayıt tarihleri...

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Binlerce aday 6 Ağustos'ta başlayan tercih sürecinin ardından aldıkları puan ve sıralamaları baz alarak tercih işlemlerini yapmaya başladı. Hayalini kurdukları Üniversitede eğitim almak ve kariyerlerine bu yönde yön vermek isteyen adaylar Sözel, Sayısal veya Eşit Ağırlık bölümleri üzerinden öğrenci alan bölümleri ve kendi puanlarını YÖK Atlas üzerinden değerlendirdikten sonra tercihlerini tamamlayabiliyor. YKS tercihlerini tamamlayan adaylar ise tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak içerisinde araştırmaya devam ediyor. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak?

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

6 Ağustos'ta başlayan YKS tercihleri 14 Ağustos tarihinde sona erecek

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından en geç 31 Ağustos tarihine kadar açıklanacak.

Üniversite kayıtları 31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında alınacak. Elektronik katıtlar ise 29 Ağustos tarihinde alınmaya başlanacak

YKS tercih sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar tercih sonuçları açıklandığı andan itibaren sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek.

Rögar kapağına maytap atan çocuk ölümden döndüÇin'de arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada rögar kapağında bulunan delikten içeriye maytap atan çocuk, patlamanın etkisiyle metrelerce havaya uçtu. O anlar saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet