Geri Dön

YSK başvuru ücreti ne kadar? TYT, AYT ve YDT sınav tarihleri

Üniversite sınavı YKS için başvurular alınmaya devam ediyor. Binlerce adayı yakından ilgilendiren başvurular ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden alınıyor. Peki YKS başvuru ücreti ne kadar? TYT, AYT ve YDT sınavları ne zaman?

YSK başvuru ücreti ne kadar? TYT, AYT ve YDT sınav tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı için başvurular alınmaya devam ediyor. 12 Şubat'da başlayan Üniversite sınavı başvuruları 12 Mart'da sona erecek. Adaylar bu süre zarfında ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Üç farklı oturumda gerçekleştirilecek olan YKS'nin her bir oturumu için 50 Türk Lirası ücret ödenecek.

Başvuru işlemlerini tamamlayıp ücretlerini ödemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

YKS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sınavı üç farklı oturumda gerçekleştirilecek. İlk oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 16 Haziran sabah 10:15'te gerçekleştirilecek Aynı gün öğleden sonra Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı 15:45'te gerçekleştilecek

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

YKS sınavı için başvurular ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra başvurularını yapabilecek. Adaylar üç farklı oturuma da katılım sağlayabilecek.

Diyarbakır'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezi'nde şehit olan polis memuru Halit Gülser ile İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde şehit olan işçi Askeri Çoban, Diyarbakır'daki mezarları başında anıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber