Geri Dön

Zorlu Center’da müzik ziyafeti

İlk sezonunda Türkiye’yi dünyaca ünlü müzisyenler, performans sanatçıları ve Broadway müzikalleri ile buluşturan Zorlu Center PSM (Performans Sanatları Merkezi), yeni sezonunu da festival tadında bir Eylül programıyla açıyor. Zorlu Center PSM 1 Eylül’de Yunan-Türk Gençlik Orkestrası, şef Cem Mansur yönetiminde vereceği Dünya Barış Günü’ne özel konseriyle klasik müzik severlerle bu günü kutlayacak.


Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma’nın, adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın etnik kültürlerini müziğine taşıyan orkestrası Silk Road Ensemble ile vereceği ve Aynur’un konuk olacağı konser ise, 4 ve 5 Eylül’de seyircilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Fazıl Say da 21 Eylül’de gerçekleştireceği resital performansı ile Eylül ayının klasikleri arasında yer alacak. 23 Eylül’de ise sahneyi, yine şef Cem Mansur’un yönettiği Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası devralacak. Ülkenin tüm konservatuarlarından her yıl sınavla seçilen 16-22 yaş aralığındaki gençlerden oluşan Filarmoni Orkestrası, Eylül ayının kapanış konserini gerçekleştirecek. Biletler Zorlu Center PSM gişelerinden veya www.zorlucenterpsm.com’dan temin edilebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet