Geri Dön

Zuhal Olcay 'pis suratlı' dediği görevliye tazminat ödeyecek

Zuhal Olcay Caddebostan Kültür Merkezi'nde x-ray görevlisi olarak çalışan Gülnaz Akdoğan'a "Senin pis suratını görmek zorunda mıyım" dediği için 2 bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu.Zuhal Olcay hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada tazminat ödeyecek.

Zuhal Olcay 'pis suratlı' dediği görevliye tazminat ödeyecek

Zuhal Olcay 'pis suratlı' dediği görevliye tazminat ödemeye mahkum oldu. İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde x-ray görevlisi olarak çalışan Gülnaz Akdoğan, güvenlik şeridinin altından geçtiği için durdurduğu Zuhal Olcay'ın kendisine, "Senin bu pis suratını görmek zorunda mıyım? Terbiyesiz" dediğini iddia ederek şikâyetçi oldu.

CNNTürk'te yer alan habere göre, savcılık, Zuhal Olcay hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Akdoğan ayrıca 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. 2012'de görülen ceza davasının karar duruşmasında Olcay, Akdoğan'a yönelik sövme eylemini işlediği gerekçesiyle 10 bin 620 lira para cezasına çevirdi. Olcay'ın bu cezası Yargıtay tarafından da onandı.

Tazminat davası ise geçen hafta görüldü. Mahkeme hâkimi davayı karara bağlayacağını belirterek duruşmaya katılan taraf avukatlarına son diyeceklerini sordu. Olcay'ın avukatı, "6 saniyelik kamera kaydında iddia edilen cümleler nasıl söylenir? Müvekkilimin savunması nazara alınmadı. Mahallinde keşif yapılmadı" diyerek davanın reddini talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme hâkimi, Akdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle olay günü olan 13 Eylül 2009'dan itibaren yasal faiziyle Zuhal Olcay'ın 2 bin lira para cezası ödemesini kararlaştırdı.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber