Gupse Özay ve Barış Arduç evlendi ama garip tepkiler sürüyor

Bundan 6 yıl kadar önce sevgili oldu Gupse Özay ve Barış Arduç. Beraber oldukları öğrenildiği günden beri de koca bir mercek altına alındılar ve akla hayale sığmayacak kadar saçma nedenlerle ikili bir türlü yakıştırılmadı. Özellikle de Barış Arduç’un hayranları tarafından hiçbir zaman kabul edilemeyen bir ilişki haline getirildi sosyal medyada. Geçtiğimiz günlerde Çesme’de sade bir törenle evlenen çift neden ısrarla olumsuz yorum alıyor peki?

Gupse Özay ve Barış Arduç evlendi ama garip tepkiler sürüyor

Deliha setinde tanışmış, bir süre sonra sevgili olmuşlardı

Deliha setinde tanışmış, bir süre sonra sevgili olmuşlardı

Gupse Özay’ın senaryosunu yazdığı 2014 yılında vizyona giren 'Deliha' filminde beraber rol almıştı Barış Arduç ve Gupse Özay. Aslında tam da o sıralarda Barış Arduç sektörde yakışıklılığıyla dikkat çekmeye başlamıştı.

Ama Arduç, asıl Ömer karakterini canlandırdığı 'Kiralık Aşk' dizisinde oynamaya başlayınca en çok konuşulan, beğenilen ve merak edilen erkek oyuncuların arasına girmeyi başardı. 'Deliha' setinde birbirine aşık olan çift her ne kadar ilişkilerini gözden uzak yaşamaya çalıştıysa da tabii ki bu ilişki de irdelendi hatta yıllarca zorbalığa uğradı diyebiliriz.

Hayranları Elçin Sangu ile beraber olmasını istedi

Hayranları Elçin Sangu ile beraber olmasını istedi

Gupse Özay ve Barış Arduç’un ilişkisi bir yılı geçmiş ve ikili gayet mutluyken Barış Arduç’un o dönemde en çok ses getirmiş romantik komedi dizisi 'Kiralık Aşk'ta Elçin Sangu ile rol arkadaşı olmasıyla başladı sosyal medyadaki cadı kazanı kaynamaya… Dizide yaşanılan aşkı beğenince o aşkın inatla gerçek olmasını istiyoruz. Elçin Sangu ve Barış Arduç’un herkesin bayıldığı Ömer ve Defne aşkını ekranlara müthiş bir oyunculukla yansıtmasıyla yakıştırmalarının ardı ardası kesilmedi.

Hatta o kadar ki “O kadar yakışıklı adamın ne işi var Gupse Özay’la, Elçin Sangu ile beraber olsunlar” demeye başladı herkes. Her zaman yaptığımız gibi milletçe yakışıklı bir oyuncunun kiminle beraber olacağına karar verebiliriz sandık ve çizmeyi aştık.

Hem Barış Arduç’u hem de Gupse Özay’ı yorduk

Hem Barış Arduç’u hem de Gupse Özay’ı yorduk

Bana kalırsa başından beri birbirlerine gayet de yakışan bir çift bu ikili. Zaten şu şunun yanında çirkin kalıyor diye yorum yapan insanları da anlamıyorum. Aşk böyle bir şey mi ya? Cidden her şey dış görünüşten ibaret mi? Milletin kimi sevip, kimi kendine yakıştıracağı bize mi kaldı? Gupse Özay her geçen gün daha da yükselen ve çok başarılı işlere imza atan bir kadın komedyen. Tanımaya başladığımız günden beri de mütevazılığı ve içtenliğiyle ön planda.

Ve bence gerçekten tüm bunlar herkes için değişen güzellik algısı kriterlerinden çok daha efektif özellikler. 6 yıldır Barış Arduç yere göğe sığdırılamıyorken Gupse Özay’ı yerin dibine sokanlar oldu. “Gupse Özay büyü mü yaptırdı acaba Barış Arduç’a?” yorumları mı dersiniz, “Gerçekten aşkın gözü körmüş” deyip kendince laf sokmaya çalışanlar mı dersiniz, hepsine şahitlik ettik. Barış Arduç ve Gupse Özay hiçbir zaman asil duruşlarını bozmadılar ve kimseye kulak asmadılar amaillakii yorduk ikiliyi, yalan yok.

Kimseye aldırmadan huzurlu bir ilişki yürütebiliyor olmak insanları neden geriyor?

Kimseye aldırmadan huzurlu bir ilişki yürütebiliyor olmak insanları neden geriyor?

Bence asıl olay şurada bitiyor, biz hayran kitlesi olarak birini beğendik mi yanına belli bir prototip uyduruyoruz. O prototipin dışında kalan kimseyi beğenmiyoruz hatta taciz ediyoruz yanına uygun bulmadığımız kişiyi. Hele bir de Gupse Özay ve Barış Arduç gibi hiç tınlamadan uzun seneler devam eden ama bir türlü 'içe sinmeyen' bir ilişki varsa, ve onların hiç bu zırvalarla alakası yoksa iyice yerimizde duramamaya başlıyoruz.

Çağın hastalığı bu bence, biz kendi kendimize hayal dünyamızda, aslında hiç alakamız olmayan başka insanların hayatına dil uzatırken asıl güzellikleri kaçırıyoruz. Ya bir düşünsenize, 6 yıldır edilmeyen hakaret kalmadı Gupse Özay’a ve Barış Arduç bir an olsun arkasında durmaktan vazgeçmedi, hep bir oldular hep birbirlerinin yanında kalmayı tercih ettiler.

Oysa ne adamlar var, iki eleştiri görünce en ünlü ben olacağım hayaliyle hayranlarına yaranmaya çalışır “Hadi eyvallah” der vurur çıkar kapıyı. Hoş, öyle yapınca alkış toplayan da çok tabii ama karakter yoksunu olmakla alakalı bir mesele o. Burada odaklanmamız ve konuşmamız gereken tek bir şey var o da ikilinin duruşunu hiç bozmadan, “Ne zaman ayrılacaklar?” sorularını hiç duymadan ve umursamadan 6 yıl boyunca öyle ya da böyle birbirine kenetlenmiş olması.

Şimdi çatlayabilirsiniz hırsınızdan, evlendiler

Şimdi çatlayabilirsiniz hırsınızdan, evlendiler

Barış Arduç hayranlarının çoğunluğunun beklentisi ayrılık haberiydi çünkü “6 yıl oldu hala ses seda yok, ayrılırlar yakında” düşüncesine tutunmayı kendilerine görev haline getirmişlerdi.

İşte o hayranlar şimdi hırslarından çatlasınlar istiyorlarsa, çift geçtiğimiz günlerde Çeşme’de görüp görebileceğiniz en sade, en içten kahkahalarla evlendi. Hem fotoğraflarında hem de verdikleri röportajda mutlulukları yüzlerinden okunuyordu resmen ve yalınlıkları takdire şayandı.

Yine kötü yorumlar havada uçuştu

Yine kötü yorumlar havada uçuştu

Gupse Özay ve Barış Arduç’un beraberlik süreci ünlüler camiasına en güzel örnek bence. Ben tam acayip samimiyet kokan fotoğraflara bakarken ve “Hadi mümkünse bu ilişkiye yine dil uzatın” diye düşünürken başından beri dönen aynı muhabbet yine çıktı karşımıza, “Barış Arduç cidden Gupse Özay ile mi evlenmeye karar verdi? ”, “Maşallah ana oğul çok yakışmışlar birbirine” diyenler oldu.

Bu bildiğiniz zorbalık artık, başka açıklaması yok. Bu çekememe halinden acilen kurtulmamız ve her ikisinin de birbirine sahip olduğu ve sahip çıktığı için çok şanslı olduğunu vurgulamamız gerekiyor halbuki. Hatta bana kalırsa Barış Arduç kendi güzel, yüreği kendinden de güzel, böyle zeki bir eş bulduğu için daha bile şanslı.

Bugüne kadar upuzun birlikteliklerini en yalın haliyle gözlerden uzak yaşadılar ve herkesin ısrarcı “Ayrılın artık” yorumlarına ya da “Evlenmeyecek misiniz artık" sorularına, tahrikine inat onlara en doğru gelen zamanı sımsıkı sarılarak, beraber beklediler. Ve canları ne istiyorsa onu yaptılar. "Çok mutlu olsunlar ve hep bir kalsınlar" gibi cümleler kurmak ve iyi temenniler sunmaktan başka yorum yapmayın artık Allah aşkına!

Hamilelik haberleri yayıldı

Hamilelik haberleri yayıldı

Evlilik haberinin üzerinden birkaç saat geçtikten sonra bu sefer bir hamilelik dedikodusu yayıldı. Güya Gupse Özay hamileymiş, hatta dört aylıkmış da erkek bebek bekliyorlarmış. Olay hemen “Aa hamile kalmış, kesin ondan evlendiler yoksa evlenecekleri yoktu”, “Ne kadar ayıp, ne kadar aykırı gelenek göreneklerimize” muhabbetine çekildi. Vallahi ne güzel ya, yabancı basından evlilik öncesi hamilelik haberleri gelince “Yaa ne güzel, ne şirin”, bizden birinden bu haber gelince hemen maydanoz olup ayıplamaca... Gupse Özay kısa süre içinde hemen anne olmak istediğini ama şu an hamile olmadığını açıkladı açıklamasına, yani ortada zaten öyle bir durum yok da olsa ne olurdu acaba?6 yıldır devam eden güzelim ilişki sadece bebek yüzünden evliliğe gitti sonucuna bağlanabilir mi hiç? Hamilelik senaryosu doğru olsaydı bile her gün taciz edilen ve istenmeyen hamileliklerle başa çıkmak zorunda kalan tonlarca kadınımız varken bu ülkede, seven insanların imzayı atmadan önce bebek beklemesini ayıplayacak durumda değiliz bence. Ona gelene kadar yorum yapılıp, incelenmesi ve ayıplanması gereken başka bir sürü konu var.

 

Bu makaleye ifade bırak