18 Kasım

18 Kasım

Son dakika 18 kasım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 18 kasım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 18 kasım haber sayfamızda...

18 Kasım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.867 18 kasim haberi bulunmuştur.
Sefirin Kızı dizisinde Nare ayrılıyor mu Neslihan Atagül Sefirin Kızından neden ayrılıyor
Sefirin Kızı dizisinde Nare ayrılıyor mu? Neslihan Atagül Sefirin Kızı'ndan neden ayrılıyor?Sefirin Kızı dizisinde Nare karakteri çıkıyor mu? Nare karakteri ile Sefirin Kızı dizisinde ekrana gelen Neslihan Atagül Doğulu'nun oyuncu kadrosundan ayrılacağı iddiaları gündeme gelmişti. Bağırsak hastalığı nedeniyle zor günler geçiren başarılı oyuncu Atagül, sosyal medyadan açıklama yaptı. Neslihan Atagül diziden ayrılıyor mu, neden ayrılıyor?
18.01.2021Cadde
Harry Potter ve Ateş Kadehi oyuncuları kim, konusu nedir Harry Potter ve Ateş Kadehi filmi ne zaman çekildi
Harry Potter ve Ateş Kadehi oyuncuları kim, konusu nedir? Harry Potter ve Ateş Kadehi filmi ne zaman çekildi?Harry Potter ve Ateş Kadehi filmi oyuncu kadrosuyla dönemin en önde gelen yapımlarındandı. Mike Newell yönetmenliğinde beyazperdeye çıkan film, 18 Kasım 2005 tarihinde çıkış yaptı. Fantastik - macera türündedir. İşte, Harry Potter ve Ateş Kadehi filmi oyuncu kadrosu...
17.01.2021Cadde
Meksikalı eski bakan Cienfuegos ABDdeki suçlamalardan aklandı
Meksikalı eski bakan Cienfuegos ABD'deki suçlamalardan aklandıMeksika'da mahkeme eski Savunma Bakanı Salvador Cienfuegos'u, hakkında ABD'de ortaya atılan "uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama" suçlamalarından akladı.
15.01.2021Dünya
KidZania İstanbul’da ‘Karanlığı Görmek’ ile farkındalık yaratıyor
KidZania İstanbul’da ‘Karanlığı Görmek’ ile farkındalık yaratıyorKidZania İstanbul Tiyatrosu’nda “Karanlığı Görmek” oyunu, engelli birey ve ailelerinin sosyal bariyerleri hakkında farkındalık yaratmak için 2017 yılında hayata geçirildi. 2017 – 2020 yılları boyunca ziyaretçi ağırlanan aktivitede, görme duyusu olmadan işitme, koklama ve dokunma duyularının yardımıyla çevreyi algılama deneyimi sunuluyor. Oyuna 3 yılda 5 bin 500 ziyaretçi katıldı.
12.01.2021Kültür Sanat
AYMden Rahip Brunsonın tutukluluğu ile ilgili hak ihlali yok kararı
AYM'den Rahip Brunson'ın tutukluluğu ile ilgili 'hak ihlali yok' kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), ABD vatandaşı Rahip Andrew Craig Brunson'ın tutuklamanın ve konutu terk etmeme şeklindeki adli kontrol tedbirinin hukuki olmaması ve tutukluluğunun makul süreyi aşması nedeniyle 'kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği' iddiasıyla yaptığı başvuruyu reddetti.
7.01.2021Gündem
2021de Güneş ve Ayda ikişer tutulma
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulmaYeni yılda Dünya'da iki Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar, Türkiye'den izlenemeyecek.
3.01.2021Teknoloji
Son dakika.... Çin aşısının sonuçlarını ilk Türkiye dünyaya duyurdu Etkinliği yüzde 91.25
Son dakika.... Çin aşısının sonuçlarını ilk Türkiye dünyaya duyurdu! Etkinliği yüzde 91.25Son dakika haberlere göre, Sağlık Bakanı Koca, Çinli CoronaVac aşısının sonuçlarının etkili ve güvenilir olduğunu, pazartesi Türkiye’de olacağını açıkladı. Koca, günde 2 milyon kişinin, ilk etapta ise toplam 9 milyon kişinin aşılanacağını söyledi. Bakan Koca, Alman aşısı ile ilgili de “BioNTech aşısını mart sonuna kadar 4,5 milyon doz gibi planladık. Zannediyorum ocakta bunun 1 veya 1.5 milyon gibi bir kısmı gelmiş olacak” bilgisini paylaştı.
25.12.2020Gündem
CoronaVac aşısının sonuçlarını ilk Türkiye dünyaya duyurdu: Etkinliği yüzde 91.25
CoronaVac aşısının sonuçlarını ilk Türkiye dünyaya duyurdu: Etkinliği yüzde 91.25Koronavirüs Bilim Kurulu’nda değerlendirilen CoronaVac aşısının faz-3 çalışmaları sonuçlarını Prof. Dr. Serhat Ünal açıkladı.
25.12.2020Gündem
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi Çin aşısının geliş tarihi belli oldu
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi! Çin aşısının geliş tarihi belli olduGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin beklediği aşıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca güzel haberi verdi ve Çin aşısının pazar gecesi Türkiye'ye gelmek üzere yola çıkacağını belirtti. Aşının koruyuculuğunun yüzde 91,25 oranında olduğunu belirten Koca İngiltere'de görülen mutasyonla ilgili de "İngiltere'dekine benzer bir mutasyona rastlamadık ama genom analizi yaparak bununla ilgili daha net bir şey söylemek mümkün." dedi.
24.12.2020Gündem
Son dakika... Çinde üretilen koronavirüs aşısıyla ilgili flaş açıklama Etkinlik oranı...
Son dakika... Çin'de üretilen koronavirüs aşısıyla ilgili flaş açıklama! Etkinlik oranı...Gelen son dakika haberine göre; Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal Çin aşısının faz 3 çalışmasının sonuçları hakkında bilgilendirme yaptı.
24.12.2020Gündem
Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı
Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktıSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sipariş edildiğini açıkladığı Çin’den gelecek inaktif aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Prof. Dr. Taner Demirer, "Çalışma kapsamında antikor bakılmıyor. Bakılmadığı için de bir bilim insanı olarak 21’inci günde gittim kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı" dedi.
17.12.2020Haberler
Profesör denedi aşıyı ve açıkladı: Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı
Profesör denedi aşıyı ve açıkladı: 'Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sipariş edildiğini açıkladığı Çin’den gelecek inaktif aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Prof. Dr. Taner Demirer, "Çalışma kapsamında antikor bakılmıyor. Bakılmadığı için de bir bilim insanı olarak 21’inci günde gittim kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı" dedi.
17.12.2020Gündem
Prof. Türeci ve Prof. Şahin Yılın kişisi seçildi
Prof. Türeci ve Prof. Şahin Yılın kişisi seçildiFinancial Times (FT) gazetesi, Kovid-19 aşısını bulan Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi “Yılın Kişisi” seçti.
17.12.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Schulzu kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Schulz'u kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz'u makamında kabul etti.
16.12.2020Siyaset
Basın İlan Kurumu İlan Portalı Yönetmeliği yürürlüğe girdi
Basın İlan Kurumu İlan Portalı Yönetmeliği yürürlüğe girdiBasın İlan Kurumu'nca, resmi ilan ve reklamlar ile özel ilanların Türkiye’nin ilan portalı "ilan.gov.tr" internet sitesinde yayınına ilişkin usul ve esasları kapsayan “Basın İlan Kurumu İlan Portalı Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.
12.12.2020Ekonomi
Avdagiç: Hizmetler sektöründeki firmalar için kayırıcı tedbirler alınmalı
Avdagiç: Hizmetler sektöründeki firmalar için kayırıcı tedbirler alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Salgın tüm sektörleri derinden etkiledi, ama hizmetler sektörünü çok daha fazla etkiledi. Açık açık söylüyoruz, hizmetler sektöründeki firmalar için kayırıcı tedbirler alınması gerektiğine inanıyoruz. Pandeminin yol açtığı mağduriyetlerin giderilmesi, bu sektörlerdeki işletmelerin ve çalışanların hayatlarına devam edebilmeleri ancak buna bağlıdır.” dedi.
11.12.2020Ekonomi
Nakil bilmecesi
Nakil bilmecesiÖğrenciler, mücbir sebep olmadıkça okullar arası nakil yapamıyor. Veli ve sendikalar, kararın özel okulları korumak için alındığı görüşünde. Özel okullar ise öğrenim ücretini ödeyemeyenler dahil, hiçbir öğrencinin kaydını silmeye bile yetkileri olmadığını söylüyor.
11.12.2020Eğitim
Çin: Hapisteki Kanadalılar yargılandı
Çin: Hapisteki Kanadalılar yargılandıÇin'in yaklaşık iki yıl önce "ulusal güvenliği tehlikeye atan faaliyetlere giriştikleri" gerekçesiyle hapse attığı iki Kanada vatandaşı hakkında dava açıldığı ve yargılandıkları bildirildi.
10.12.2020Dünya
Moğollardan 11 yıl sonra yeni albüm
Moğollar'dan 11 yıl sonra yeni albümKariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar; dünyaca ünlü Artone Studio'larında, direct - to - disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri 'Anatolian Sun Part 1 & Part 2' ile karşımızda!
Deneysel covid-19 aşıları ABD-Çin çekişmesine dönüştü
Deneysel covid-19 aşıları ABD-Çin çekişmesine dönüştüBilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, Türkiye’ye gelecek Çinli CoronaVac aşısına yönelik kuşkulara ilişkin, “Çin’e faz 3 sonuçları olumlu çıkarsa aşıyı alırız dedik. Bu sonuçları görmeden aşı alınması söz konusu değil” dedi. Aşı üzerinden yürütülmek istenen siyasete dikkat çeken Prof. Ünal, “Faz 3 çalışması virüs yayılımı olan ülkelerde yapılır. Çin ve Rus aşısı AB ve ABD’ye sokulmadı. İnsanlarımız bazı gerçekleri görmeli” diye konuştu.
8.12.2020Gündem
Son dakika... Gercüşte cinsel taciz iddiası EGMden açıklama yapıldı
Son dakika... Gercüş'te cinsel taciz iddiası! EGM'den açıklama yapıldıGelen son dakika haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü, Batman'ın Gercüş ilçesinde cinsel taciz iddiasıyla ilgili algı operasyonu yaptığı tespit edilenler hakkında adli sürecin başlatıldığını duyurdu.
7.12.2020Gündem
Batman Valiliğinden cinsel istismar olayı açıklaması
Batman Valiliği'nden cinsel istismar olayı açıklamasıBatman Valiliği, Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen cinsel istismar olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğünü, bazı medya kuruluşlarınca yayımlanan paylaşım ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Açıklama yapan Valilik, olayda ne sanık ne de tanıklar arasında hiçbir kamu görevlisinin adının geçmediğini vurguladı.
7.12.2020Gündem
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararı
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararıAntalya'nın Demre ilçesinde, Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımıyla ilgili mahkeme yürütmenin durdurulması kararı verdi. Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yıkımı durduran mahkeme kararına itiraz edeceklerini söyledi.
6.12.2020Ekonomi
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf, saatleri neler,  yasak ne zaman bitiyor e-Devlet sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl alınır
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf, saatleri neler, yasak ne zaman bitiyor? e-Devlet sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl alınır?Sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni detaylar açıklandı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının yanı sıra hafta içi belirlenen saatlerde de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yeni detaylar sonrasında sokağa çıkma yasağından muaf olanlar ve çalışma izin belgesi ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki sokağa çıkma yasağından kimler muaf, çalışma izin belgesi nasıl alınır?
4.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi Ankarada mesai saatlerine yeni düzenleme
Son Dakika Haberi! Ankara'da mesai saatlerine yeni düzenleme!Gelen son dakika haberine göre; Ankara Valiliği'nden "Vali Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz, ilimizde faaliyet gösteren OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi." açıklaması geldi.
3.12.2020Gündem
Aşkları engelleri aştı
Aşkları engelleri aştıAğrı’da bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada başından vurulup 8 ay komada yatıp sayısız ameliyat geçirdikten sonra gazi olan astsubayı ilk eşi engelli olduğu için terk ederken, 6 yıl önce aşık olduğu kadın ise onun hem ayağı, hem eli, hem de gözü oldu.
3.12.2020Yaşam
İngiltere haftaya Pfizer ve BioNTech aşısını vurmaya başlıyor
İngiltere haftaya Pfizer ve BioNTech aşısını vurmaya başlıyorBBC aşının ücretsiz uygulanacağını ve halkın eczanelerden satın alamayacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Hancock, "İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu, aşının kullanıma sunulmasına klinik olarak izin verdi. Gelecek haftanın başlarında Kovid-19'a karşı aşılama programına başlayacağız" dedi.
2.12.2020Dünya
Son dakika: Dünya bu habere kilitlendi... Onayı aldı
Son dakika: Dünya bu habere kilitlendi... Onayı aldı!Son dakika haberine göre Pfizer/Biontech'in koronavirüs aşısı, İngiltere'de kullanım için onayı aldı.
2.12.2020Dünya
Bu kez de Romanya’da  gizemli sütun bulundu
Bu kez de Romanya’da gizemli sütun bulunduABD’nin Utah eyaletinde 18 Kasım’da helikopterle yaban koyunu sayımı yapan görevliler tarafından bulunan monolitin (sütun) geçtiğimiz günlerde esrarengiz bir şekilde kaybolmasının ardından Romanya’da da benzer bir cisim keşfedildi.
2.12.2020Dünya
Son dakika CHPli üye Deniz Karakurt Menemen Belediye Başkan Vekili olarak belirlendi
Son dakika! CHP'li üye Deniz Karakurt Menemen Belediye Başkan Vekili olarak belirlendiHakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisinde yapılan 4. tur oylamada eşitlik bozulmayınca, kura çekimi sonucu CHP'li üye Deniz Karakurt Belediye Başkan Vekili olarak belirlendi.
1.12.2020Gündem
30 Kasım günlük koronavirüs tablosu: Koronavirüs (covid-19) tablosu son durum ne, korona vaka ve ölü sayısı kaç
30 Kasım günlük koronavirüs tablosu: Koronavirüs (covid-19) tablosu son durum ne, korona vaka ve ölü sayısı kaç?Koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak yayımlanıyor. Covid-19 vaka sayısı, vefat, ağır hasta ve iyileşen sayısı gibi detayların yer aldığı korona tablosunda son durum nedir? Günlük korona tablosu açıklandı mı? 30 Kasım koronavirüs tablosu haberimizde.
30.11.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2020-EKPSS kura başvuru tarihi, başvuru şartları...
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020-EKPSS kura başvuru tarihi, başvuru şartları...Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ÖSYM tarafından 15 Kasım günü yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen binlerce vatandaş ise EKPSS sonucu sorgulama sayfasından sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, EKPSS kura başvuru koşulları neler?
29.11.2020Gündem
Sisal Şans’tan yazılı açıklama: Hile iddiaları gerçek dışı
Sisal Şans’tan yazılı açıklama: Hile iddiaları gerçek dışıSisal Şans, 18 Kasım ve 23 Kasım’daki Sayısal Loto çelilişlerinde 4 sayının aynı çıkması üzerine kamuoyuna yansıyan “hile iddiaları” ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
29.11.2020Ekonomi
Grekoromen Milli Takımında 13 koronavirüs vakası
Grekoromen Milli Takımı'nda 13 koronavirüs vakasıİstanbul'da kampta bulunan Büyükler Grekoromen Güreş A Milli Takımı'nda 13 sporcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.
26.11.2020Güreş
Birleşik Arap Emirlikleri 13 ülkeye vize işlemlerini durdurdu, Türkiye de var
Birleşik Arap Emirlikleri 13 ülkeye vize işlemlerini durdurdu, Türkiye de varBirleşik Arap Emirlikleri'nin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 13 Müslüman ülkenin vatandaşlarına yeni vize işlemlerini durdurduğu bildirildi.
25.11.2020Dünya
Oğlunun acısına kalbi dayanmadı
Oğlunun acısına kalbi dayanmadıEdirne’nin Keşan ilçesinde, evinin önünde park halindeki otomobilinde 18 Kasım'da intihar eden ve koronavirüs testi pozitif çıktığı öğrenilen Tezcan G.'nin (42), koronavirüs tedavisi gören babası Şaban G. (70), dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
25.11.2020Gündem
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
Bitkisel üretime yönelik destekleme ödemelerinin şartları belirlendi
Bitkisel üretime yönelik destekleme ödemelerinin şartları belirlendiTarımsal destekleme kapsamında bu yıl bitkisel üretime yönelik yapılacak ödemelerin şartları belli oldu.
25.11.2020Ekonomi
3 bilezik gasbeden zanlıya evin anahtarını gelinin kardeşi vermiş
3 bilezik gasbeden zanlıya evin anahtarını gelinin kardeşi vermiş!Adana’da tek başına yaşayan Şerife Köse’nin (60) evine girerek, kadını bayıltmaya çalışan ve bıçakla tehdit edip, kolundaki 3 bileziği alan Veysel Aydınlı (20) ve ona yardım ettiği belirlenen Mahmut Öğüt ile İlhan Korkmazer yakalanarak gözaltına alındı. Polis, Köse’nin ev anahtarlarını, kadının gelininin kardeşi Mahmut Öğüt’ün kopyaladığını ve şüpheliye verdiğini belirlerken, adliyeye sevk edilen 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
25.11.2020Gündem
Son dakika... Menemen Belediyesindeki soruşturma Serdar Aksoy tutuklandı
Son dakika... Menemen Belediyesi'ndeki soruşturma! Serdar Aksoy tutuklandıGelen son dakika haberine göre; Menemen Belediyesine yönelik yürütülen "zimmet ve irtikap" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da bulunduğu 11 kişi tutuklandı, 7'si adli kontrol olmak üzere diğer şüpheliler serbest bırakıldı.
24.11.2020Gündem
Son dakika | Göztepe, Pokonun sözleşmesini feshetti
Son dakika | Göztepe, Poko'nun sözleşmesini feshetti!İzmir temsilcisi, Andre Poko'nun sözleşmesinin ağır şekilde ihlali neticesinde haklı nedenle mukavelesinin feshedildiğini açıkladı.
24.11.2020Göztepe
‘İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir’ sergisi Han Spaces’de…
‘İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir’ sergisi Han Spaces’de…Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle buluşturan HAN Spaces, sanatı çalışma alanlarına taşıyor. HAN Spaces ve ArtPick ortak organizasyonuyla gerçekleşecek sergi dizilerinin ilki “İnsan boşluğu, boşluk insanı şekillendirir...” 18 Kasım 2020 - 21 Şubat 2021 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor.
23.11.2020Kültür Sanat
Göztepede Poko sabırları taşırdı
Göztepe'de Poko sabırları taşırdıSüper Lig ekiplerinden Göztepe'nin orta saha oyuncusu Andre Poko bir sorumsuzluğa daha imza attı.
23.11.2020Göztepe
Menemen Belediye Başkanı ve diğer şüpheliler adliyede
Menemen Belediye Başkanı ve diğer şüpheliler adliyede!Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da aralarında  bulunduğu kişilere yönelik "zimmet ve irtikap" iddialarıyla ilgili soruşturmada  gözaltına alınan 27 zanlıdan 23'ü adliyeye sevk edildi.
23.11.2020Gündem
Türkiyede ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı Dünyada ilk korona vakası tarihi
Türkiye'de ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı? Dünyada ilk korona vakası tarihiCovid-19 virüsünün yol açtığı koronavirüs Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına aldı. Koronavirüsün yayılmasıyla birlikte binlerce insan hayatını kaybetti ve covid-19 bulaşan sayısız kişi de çeşitli rahatsızlıkla mücadele eder oldu. Peki, dünyada ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı?
23.11.2020Gündem
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeler
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmelerDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 58 milyon 779 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 391 bini aştı.
22.11.2020 Dünya
Son dakika... Uzaktan eğitim yarın başlıyor İşte tüm merak edilenler...
Son dakika... Uzaktan eğitim yarın başlıyor! İşte tüm merak edilenler...Gelen son dakika haberine göre; İlk ara tatilin ardından başlayacak uzaktan eğitim sürecine, 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar devam edilecek.
22.11.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında otobüs, metro, metrobüs, vapurlar çalışıyor mu Hafta sonu toplu ulaşım var mı
Sokağa çıkma yasağında otobüs, metro, metrobüs, vapurlar çalışıyor mu? Hafta sonu toplu ulaşım var mı?Hafta sonu yasaklarda Marmaray çalışacak mı? Sokağa çıkma yasağında otobüs saatleri vatandaşları merakta bıraktı. 20 Kasım itibariyle uygulamaya konulan koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle 21 - 22 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı devreye girecek. Peki, sokağa çıkma yasağında otobüsler çalışacak mı?
22.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Attila GökçeMilliyet Yazarı
Bul dokuzu, vur öküzüTFF nihayet akıl ve vicdanla bağdaşan doğru bir karar almış...
23.12.2020Skorer
Filiz AygündüzMilliyet Yazarı
‘Gerçek önemsiz değildir’İstanbul Film Festivali’nin “Eşit Bir Hayat: Aralık Seçkisi”nde yer alan filmlerden biri de “Margaret Atwood / Sözcüklerin Gücü”ydü...
13.12.2020PN Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsçinkoronaSon dakikason dakika haberler

18 Kasım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.