alışveriş

alışveriş

Son dakika alışveriş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alışveriş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alışveriş haber sayfamızda...

alışveriş haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.325 alisveris haberi bulunmuştur.

Özel güvenlikte doğru firma nasıl seçilir
Özel güvenlikte doğru firma nasıl seçilir?Aktim Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı İdris Koç, özel güvenlik sektöründe  firma seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları Wise TV aracılığıyla anlattı.Özel güvenlik sektöründe kurumsal firmaların seçilmesinin önemine ve seçimin hangi kriterlere bakılarak yapılması gerektiğine dair bilgiler aktaran Koç: "Bütün güvenlik şirketleri insan parametresi ile çalışıyor. Yani biz bir ürün ya da mal satmıyoruz. Bizim ürünümüz insan, insan parametresi ile çalışıyoruz. Bu sektörün en tepesindeki firmada en altındaki firmada aynı insanlar ile çalışıyor. Güvenlik sektöründe maalesef insan kalibrasyonu düşük. Güvenlik kimlik kartı almış personeller ortalama 120 saat 90 saat arasında eğitimden geçiyor. 120 saat eğitim alanlar silahlı, 90 saat eğitim alanlar ise silahsız güvenlik kartına sahip oluyor. Tabi bu biraz da şuna benziyor. Ehliyet aldığınızda şoför olmuyorsunuz, ehliyet alımında pratik yapılması gerekiyor. Kimlik kartı alan personelinde tabi ki projelerde pratik yapması gerekiyor ki güvenlik personeli olabilsin. Biz bu noktada seçici davranıyoruz. Personelleri alırken daha önceki referanslarına bakıyoruz. Örneğin bir site güvenliği ile fabrika güvenliği ya da alışveriş merkezi güvenliği, inşaat veya hastane güvenliği birbirinden çok farklı unsurlar. Bizim yaklaşık 300'e yakın personelimiz var. Saydığım birçok noktada hizmet veriyoruz. Bir hastanede görevlendirdiğimiz güvenlik personelini inşaat şantiyesinde görevlendirirken çok farklı sanki akvaryumdan çıkmış gibi oluyor ve tekrar bir hizmet başı eğitim verilmesi gerekiyor. Dolayısıyla insan parametresi ile çalıştığımız için bu noktada müşterilerin neye dikkat etmesi gerekir derseniz önce çalıştırılan personellere. Zaten sektörde güvenlik personeli az bulunan bir faktör, dolayısıyla kaliteli personeli bulabilmek için de o personelleri çalıştıran güvenlik şirketlerinin personellerin özlük haklarını veriyor olması gerekir" şeklinde konuştu.
11.09.2019Nevidyo

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar