Artçı

Artçı

Son dakika artçı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan artçı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan artçı haber sayfamızda...

Artçı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.522 artci haberi bulunmuştur.
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldı
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldıUzmanlar, Trump destekçilerinin Kongre binasına zorla girmesiyle yaşanan olaylarla ilgili neden önlem almadığına dair soruya yanıt bulunması gerektiğini belirterek Amerikan demokrasinin dünyadaki prestijinin sarsıldığını söyledi.
7.01.2021Dünya
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendi
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendiİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof...
6.01.2021Ege
Son dakika Ünlü uzmandan Elazığ depremiyle ilgili flaş açıklama
Son dakika! Ünlü uzmandan Elazığ depremiyle ilgili flaş açıklamaSon dakika haberine göre Elazığ'da meydana gelen 4.2 büyüklüğünde deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür Twitter'da açıklama yaptı. Görür, "Endişe yok. Bunu da artçı deprem zincirinin son halkaları gibi düşünebilirsiniz" dedi.
3.01.2021Gündem
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Haberler
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Gündem
Hırvatistanda belediye başkanı canlı yayında artçı depreme yakalandı
Hırvatistan'da belediye başkanı canlı yayında artçı depreme yakalandıHırvatistan'da meydana gelen depremin merkez üssü Petrinja kentinin Belediye Başkanı Darinko Dumboviç, canlı yayın sırasında artçı depreme yakalandı.
30.12.2020Haberler
Türkiyeden Hırvatistandaki depremin ardından taziye ve destek mesajı
Türkiye'den Hırvatistan'daki depremin ardından taziye ve destek mesajıDışişleri Bakanlığı, Hırvatistan'da meydana gelen depremin ardından taziye dileklerini ileterek, "Felaket zamanlarında uluslararası iş birliğinin öneminin bilinciyle, Hırvatistan halkına her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz." ifadesini kullandı.
29.12.2020Siyaset
Hırvatistandaki depremde bir çocuk hayatını kaybetti
Hırvatistan'daki depremde bir çocuk hayatını kaybettiMerkez üssü Hırvatistan'ın Petrinja şehri olan 6,3 büyüklüğündeki depremde bir çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.
29.12.2020Dünya
Hırvatistandaki depreme canlı yayında yakalandılar
Hırvatistan'daki depreme canlı yayında yakalandılarPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Haberler
Hırvatistanda deprem fırtınası Artçı sarsıntıya böyle yakalandı
Hırvatistan'da deprem fırtınası! Artçı sarsıntıya böyle yakalandıPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Haberler
Son dakika... Hırvatistanda deprem fırtınası 6.4 büyüklüğünde deprem oldu
Son dakika... Hırvatistan'da deprem fırtınası! 6.4 büyüklüğünde deprem olduPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Dünya
Elazığ’da son 7 saatte 44 artçı deprem meydana geldi
Elazığ’da son 7 saatte 44 artçı deprem meydana geldi!Elazığ’da bugün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından son 7 saat içerisinde 44 artçı deprem meydana geldi.
27.12.2020Gündem
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özenerden Elazığ depremi açıklaması
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener'den Elazığ depremi açıklamasıBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Elazığ Kavaktepe'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 5,6 olduğunu belirterek, "24 Ocakta Sivrice'de meydana gelen depremin artçısı olarak nitelendirebiliriz. Gecikmiş bir artçı olarak da nitelendirebiliriz. Beklenen bir deprem olduğunu söyleyebiliriz. Burada 6 ve üzeri deprem görme olasılığı çok yüksek. Ama her zaman olduğu gibi yine söyleyelim tarih verme şansımız yok" dedi.
27.12.2020Gündem
Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük depremin son 100 yılda kırılmamış fay parçası üzerinde geliştiğini belirtti. Sözbilir, "Kent merkezi ile Sivrice arasındaki 25 kilometrelik genişlik boyunca Doğu Anadolu Fayı'na bağlanan 3 fay parçası yeni depremlerle tetiklenme potansiyeli taşıyor" dedi.
27.12.2020Gündem
Son dakika... Elazığda 5.3 büyüklüğünde deprem Bir kişi camdan atladı
Son dakika... Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde deprem! Bir kişi camdan atladıGelen son dakika haberine göre; Elazığ'da bugün sabah 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, aralarında Diyarbakır'ın da bulunduğu üç şehirde hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, sarsıntının merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesine 10 kilometre mesafede. Yerin iki kilometre altında gerçekleşen deprem, 09.37'de meydana geldi. Öte yandan Elazığ'daki depremin ardından bir ilimizde daha deprem yaşandı. AFAD saat 10.13'te Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.
27.12.2020Gündem
AFAD: Bina beton kaliteleri yetersiz
AFAD: Bina beton kaliteleri yetersiz!AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca (AFAD) İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarındaki meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin hazırlanan raporda, ağır hasarlı binaların büyük kısmında yumuşak kat etkisi gözlendiği, beton kalitesinin yetersiz ve donatı detaylarının uygun olmadığının görüldüğü belirtildi.
25.12.2020Ege
Filipinlerde 6,3 büyüklüğünde şiddetli deprem
Filipinler'de 6,3 büyüklüğünde şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Filipinler'in başkent Manila yakınlarındaki Luzon eyaletinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
25.12.2020Dünya
Satın aldığı yatağı motosikletle taşıdı
Satın aldığı yatağı motosikletle taşıdıAntalya'da bir motosiklet sürücüsü, satın aldığı yatağı arkadaşının yardımıyla evine götürdü.
16.12.2020Haberler
“Arama kurtarmadan çok binaya yatırım önemli”
“Arama kurtarmadan çok binaya yatırım önemli”AKUT Başkanı Recep Şalcı’yla İzmir depreminden sonra bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını ve olası deprem senaryolarına hazırlıklarını konuştuk
29.11.2020Pazar
AFADdan İzmir depremi açıklaması: 2 kişinin tedavisi sürüyor
AFAD'dan İzmir depremi açıklaması: 2 kişinin tedavisi sürüyorİçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde yaralanan 1032 kişiden 1030'unun taburcu edildiğini, 1'i yoğun bakımda olmak üzere 2 vatandaşın tedavisinin sürdüğünü bildirdi.
26.11.2020Gündem
İzmirde 16 saat sonra enkazdan kurtuluşa imza atan UMKE ekibi, yaşadıklarını anlattı
İzmir'de 16 saat sonra enkazdan kurtuluşa imza atan UMKE ekibi, yaşadıklarını anlattıİzmir’de yıkıma neden olan deprem sonrası bölgeye desteğe giden Kütahya UMKE ekibi, arama- kurtarma çalışmaları sırasında meydana gelen artçı depremler nedeniyle enkaz altında ‘hayat üçgeni’ sayesinde kurtulduklarını söyledi. Gülçin Aykut Soydan’ı 16 saat sonra enkazdan kurtaran UMKE ekibinin sorumlusu Levent Bircan, “Orada herhangi bir insan hayatına dokunabilmek, yaşama şansı verebilmek bizler için hayatın en büyük ödülü” dedi.
24.11.2020Gündem
Son depremler sorgula AFAD - Kandilli 23 Kasım 2020 | Deprem mi oldu, nerede deprem oldu
Son depremler sorgula AFAD - Kandilli 23 Kasım 2020 | Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?Son dakika deprem haberleri... Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen son dakika depremleri listelemeye devam ediyor. Peki, bugün deprem oldu mu? En son nerede deprem oldu? İşte 23 Kasım son depremler listesi.
23.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 156 ülkeye ve 9 uluslararası kuruluşa destek olduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 156 ülkeye ve 9 uluslararası kuruluşa destek oldukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halifax Uluslararası Güvenlik Forumuna video mesajla katıldı.
21.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dağlık Karabağ açıklaması: Çözüme katkı sağladık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlık Karabağ açıklaması: Çözüme katkı sağladıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ konusuna dair "Rusya Federasyonuyla ortak çabalarımız sayesinde varılan anlaşmayla hem sıcak bir çatışmayı bitirdik, hem de 30 yıldır buzdolabında bekletilen bir sorunun çözümüne katkı sağladık." dedi.
21.11.2020Siyaset
Son Dakika: Ermenistanlı komutan: Rus sistemleri aldık ama...
Son Dakika: Ermenistanlı komutan: 'Rus sistemleri aldık ama...'Azerbaycan ordusu bu sabah 27 yıl sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a resmen giriş yaptı. Dağlık Karabağ'da bozguna uğrayan Ermenistan artçı şoklarla sarsılırken, Paşinyan'ın istifasını isteyenler Erivan'ın ana caddelerine çıkınca dehşet anları yaşandı. Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Servisi eski başkanının, Türk İHA'ları hakkında söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. Ermenistan Savunma Bakanı bu sabah istifasını sundu.
20.11.2020Dünya
Paşinyanın istifasını isteyenler caddelere çıktı Dehşet anları...
Paşinyan'ın istifasını isteyenler caddelere çıktı! Dehşet anları...Resmi açıklamalarla uyutulan işgalci Ermenilere taşınmaları için son dakikada bir gün süre verildi, geri sayım sürerken bu kez başka bir itiraf yapıldı. Dağlık Karabağ'da bozguna uğrayan Ermenistan artçı şoklarla sarsılırken, Paşinyan'ın istifasını isteyenler bugün Erivan'ın ana caddelerine çıkınca dehşet anları yaşandı.
19.11.2020Haberler
Son Dakika... Tarihi an Girdiler...
Son Dakika... Tarihi an! Girdiler...Resmi açıklamalarla uyutulan işgalci Ermenilere taşınmaları için son dakikada bir gün süre verildi, geri sayım sürerken bu kez başka bir itiraf yapıldı. Dağlık Karabağ'da bozguna uğrayan Ermenistan artçı şoklarla sarsılırken, Paşinyan'ın istifasını isteyenler bugün Erivan'ın ana caddelerine çıkınca dehşet anları yaşandı. 27 yıl sonra gelen tarihi görüntüler sosyal medyada yayılıyor.
19.11.2020Dünya
AFAD İzmir depremiyle ilgili son durumu açıkladı
AFAD İzmir depremiyle ilgili son durumu açıkladıİzmir'deki depremde yaralanan 1033 vatandaşın 1024'ü taburcu edildi, 3'ü yoğun bakımda olmak üzere 9 vatandaşın tedavisi devam ediyor.
16.11.2020Gündem
Son dakika: Filipinlerde 6.1 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Filipinler'de 6.1 büyüklüğünde depremGelen son dakika haberine göre; Filipinler'in güneyindeki Mindanao bölgesinde 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
16.11.2020Dünya
Konteyner kent kuruluyor
Konteyner kent kuruluyorİzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen depremin ardından evleri zarar görenler için AFAD koordinasyonunda oluşturulan geçici barınma merkezine, konteynerlerin sevkiyatı ve yerleştirme çalışmaları devam ediyor.
15.11.2020Ege
Deprem mi oldu En son nerede ve ne zaman deprem oldu İşte 15 Kasım son depremler listesi...
Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? İşte 15 Kasım son depremler listesi...İzmir'deki 6.9'luk depremin ardından Ege Denizi'nde artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Bugün yine bölgede peş peşe depremler meydana geldi. Vatandaşlar sıklıkla Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? diye aratıyor. İşte İşte 15 Kasım son depremler listesi...
15.11.2020Gündem
Tarihte İstanbul depremleri
Tarihte İstanbul depremleriİstanbul tarihi boyunca çok sayıda depreme maruz kalmış olup, büyük hasarlar meydana gelmiş ve can kaybı olmuştur. Ancak “Örme Sütun”, “Dikilitaş” ve Çemberlitaş bin beş yüz yılı aşkın zaman geçmesine rağmen halen ayakta. Anlaşılan insanlara ve yapılara zarar veren deprem değil, malzeme kullanımı ve yapım hatalarıdır
15.11.2020Gündem
Plan hazırlansaydı can kaybı az olurdu
Plan hazırlansaydı can kaybı az olurduİzmir’de kentsel dönüşümün doğal afet riski kapsamında yapılması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Sözbilir: Deprem öncesi mastır planı hazırlanıp uygulansaydı, yıkımlar ve can kaybı daha az olurdu
14.11.2020Ege
Son dakika: İzmir depreminde can kaybı 116ya çıktı
Son dakika: İzmir depreminde can kaybı 116'ya çıktıSon dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 116'ya yükseldiğini açıkladı.
14.11.2020Gündem
‘Faylar, saniye saniye izlenecek’
‘Faylar, saniye saniye izlenecek’DOKUZ Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir depremi sonrası hazırladıkları rapora ilişkin açıklamalar yaptı, “Fayları saniye saniye izleyip tepkilerini ölçeceğiz” dedi.
13.11.2020Ege
Mehmet’i duyan var mı
Mehmet’i duyan var mı? 3 çocuğu bu durumda olan anne Yıldız Ayaş, İzmir depremini bu sözlerle anlattı, “7 yaşındaki oğlumun biyonik kulak cihazı kırıldı. Enkaz altındaki çocuklara ‘Sesimi duyan var mı?’ diye seslendiler. Bizim çocuklarımız ne yapsın, duymuyorlar ki” dedi
13.11.2020Ege
İzmirde 13 günde 3 bin 587 artçı
İzmir'de 13 günde 3 bin 587 artçıBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İzmir depreminin ardından 3 bin 587 artçı meydana geldiğini açıkladı.
12.11.2020Gündem
Depremin vurduğu İzmir için yeni karar 6 sismometre yerleştirilecek
Depremin vurduğu İzmir için yeni karar! 6 sismometre yerleştirilecekDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, fay hareketlerini kontrol etmek üzere İzmir Körfezi çevresine 6 yeni sismometre yerleştireceklerini söyledi.
12.11.2020Gündem
6.6’lık depremde 115 canı yitirdik
6.6’lık depremde 115 canı yitirdikİÇİŞLERİ Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 115 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 34 kişinin yaralandığını bildirdi.
10.11.2020Ege
Son dakika AFAD duyurdu: İzmir depreminde can kaybı 115e yükseldi
Son dakika! AFAD duyurdu: İzmir depreminde can kaybı 115'e yükseldiSon dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 115'e yükseldiğini açıkladı.
8.11.2020Gündem
AFADdan son dakika İzmir depremi açıklaması
AFAD'dan son dakika İzmir depremi açıklamasıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, İzmir depremi sonrası son rakamlar duyuruldu.
7.11.2020Gündem
Son dakika... AFADdan flaş İzmir depremi açıklaması
Son dakika... AFAD'dan flaş İzmir depremi açıklamasıAFAD: "SAKOM’dan alınan bilgilere göre 114 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.035 vatandaşımızdan 999’u taburcu edilmiş olup 36 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Arama ve kurtarma çalışmaları tamamlanmış, enkaz kaldırma çalışmaları devam etmektedir."
5.11.2020Gündem
Son dakika: İzmirde çöken binanın işçisi konuştu İlk depremde yıkılacağını biliyorduk...
Son dakika: İzmir'de çöken binanın işçisi konuştu! 'İlk depremde yıkılacağını biliyorduk...'Gelen son dakika haberlerine göre, İzmir'de cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından şu ana kadar 114 kişi hayatını kaybetti. Depremde çöken Barış Sitesi'nin inşaatında çalışan bir inşaat işçisinin anlattıkları ise kan dondurdu: İlk depremde yıkılacağını biliyorduk... Öte yandan İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
5.11.2020Gündem
Rapor muamması
Rapor muammasıİzmir depreminde en fazla ölümün yaşandığı Doğanlar ile Rızabey apartmanlarına ilişkin, ilçe belediyesinin 2012 ve 2018’de verdiği belirtilen ‘çürük’ raporunun, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ulaşmadığı öğrenildi. İlçe belediyesinin binalarda risk tespit etmesi halinde tehlikeyi ortadan kaldırmakla da yükümlü olduğu kaydedildi
5.11.2020Gündem
Son dakika... Kuşadasında korkutan deprem
Son dakika... Kuşadası'nda korkutan depremAydın’ın Kuşadası ilçesinde gece saatlerinde bir deprem daha meydana geldi
5.11.2020Gündem
İzmir depreminde yaralanan 999 kişinin tedavisi tamamlandı
İzmir depreminde yaralanan 999 kişinin tedavisi tamamlandıİçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde yaralanan 999 kişinin tedavilerinin ardından taburcu edildiğini duyurdu.
4.11.2020Gündem
Son dakika... İzmir için flaş karar 1 ay süreyle durduruldu
Son dakika... İzmir için flaş karar! 1 ay süreyle durdurulduGelen son dakika haberlerine göre, cuma günü meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 114'e yükseldi. Bölgede incelemelerde bulunan Bakan Kurum, '19 gün içinde bitireceğiz. Ona göre organize olun. Gece de geleceğiz, gece de çalışmayı göreceğiz. Burada çalışma durmayacak" talimatı verdi' dedi. Öte yandan Seferihisar'da inşaatlarda beton dökümü, bugünden itibaren 1 ay süreyle durdurulduğu bildirildi.
4.11.2020Gündem
Seferihisarda inşaatlara beton dökümü durduruldu
Seferihisar'da inşaatlara beton dökümü durdurulduİzmir'in Seferihisar ilçesinde, 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından alınan karar doğrultusunda, inşaatlarda beton dökümü, bugünden itibaren 1 ay süreyle durduruldu.
4.11.2020Gündem
Son dakika Egede deprem fırtınası
Son dakika! Ege'de deprem fırtınasıGelen bir son dakika haberine göre Ege'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
4.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Prof. Dr. Erol UlusoyMilliyet Yazarı
DASK’ta kritik noktalarBazı bankalar günü gelince DASK sigortasını otomatik yeniler...
14.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

depremizmirhırvatistanegeAFAD

Artçı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.