Bahar Kalkanı

Bahar Kalkanı

Son dakika Bahar Kalkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bahar Kalkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bahar Kalkanı haber sayfamızda...

Bahar Kalkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 244 bahar kalkani haberi bulunmuştur.
Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20lerden 70lere ulaştı
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, savunma sanayisindeki yerlilik oranının son 20 yılda Milli Teknoloji Hamlesi'nin de katkısıyla yüzde 20'lerden yüzde 70'lere ulaştığını söyledi.
31.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Akardan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistandır
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dırGelen son dakika haberine göre; Akar: "Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı." açıklamasında bulundu.
9.12.2020Siyaset
MSBden asker ailelerine özel birim
MSB'den asker ailelerine özel birimTürk Silahlı Kuvvetleri, koronavirüs ile mücadelede sağladığı başarıyla diğer orduları geride bırakırken, Milli Savunma Bakanlığı da personel ailelerinin moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutmak için özel birimler oluşturdu. Birimler ailelere ihtiyaçları için 7/24 destek sağlıyor.
24.11.2020Gündem
Son dakika... Kritik isim açıkladı 3 aşamada bitiriyor...
Son dakika... Kritik isim açıkladı! 3 aşamada bitiriyor...Gelen son dakika haberine göre, SİHA'ların önemine dikkat çeken Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, "Birinci derecede istihbarat desteği sağlar, ikinci derecede taarruza, hedefe kilitlenme desteği sağlar, üçüncü derecede taarruzu kendisi yaparak, saldırı desteği sağlar" dedi.
12.11.2020Teknoloji
Son dakika: Türk SİHAlarının başarısı ABDde gündem oldu Sihirli mermi...
Son dakika: Türk SİHA'larının başarısı ABD'de gündem oldu! Sihirli mermi...Gelen son dakika haberine göre, ABD'nin önde gelen dergilerinden Forbes, sayfalarına taşıdığı Türk SİHA'larını "sihirli mermi" olarak nitelendirdi.
11.11.2020Teknoloji
Rasulayn ve Tel Abyadda 26 terörist etkisiz hale getirildi
Rasulayn ve Tel Abyad'da 26 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, 'Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde dün saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi' denildi.
10.11.2020Haberler
Son dakika... Rasuylayn ve Tel Abyadda 26 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Rasuylayn ve Tel Abyad'da 26 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, 'Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde dün saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi' denildi.
10.11.2020Gündem
Kanadanın SİHA ambargosuna yerli cevap: Delik deşik
Kanada'nın SİHA ambargosuna yerli cevap: Delik deşik!Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı), Aselsan tarafından geliştirilen elektro optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS ile ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi. Böylece Kanada'nın optik teknolojisinde Türkiye'ye uyguladığı ambargo, yerli göz ile delindi!
7.11.2020Teknoloji
Son dakika... Bayraktar TB2 SİHAlara yeni imaj
Son dakika... Bayraktar TB2 SİHA'lara yeni imajTürkiye son yıllarda savunma sanayide peş peşe attığı adımlar ile tüm dünyada adından söz ettiriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Bayraktar TB2 SİHA'lar için özel olarak yeni tasarım yapıldı.
5.11.2020Teknoloji
Son dakika haberleri: Radarda ortaya çıktı Aynı anda 3 Türk SİHAsı...
Son dakika haberleri: Radarda ortaya çıktı! Aynı anda 3 Türk SİHA'sı...Gelen son dakika haberlerine göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde ölü ele geçirilen 2 PKK’lı teröristin, Münbiç’ten Amanoslar’a paramotorla geldikleri tespit edilmişti. Bu gelişmenin ardından alınan tedbirler daha da sıkılaştırıldı. Aynı anda havalanan 3 adet SİHA, Hatay semalarında devriye atmaya başladı.
29.10.2020Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de şahsımı hedef alıyorlar deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şimdi de şahsımı hedef alıyorlar' deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Hatay'daki terör saldırısı hakkında, "Bir felaketin önüne geçildi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Ben neyim ki, sevgili peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden namussuzlarla ilgili benim bir şey söylememe de gerek yok" sözleriyle Charlie Hebdo'nu yayınladığı karikatüre tepki gösterdi. Grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, '(Fransa) Seyahat uyarısı varsa biz de gereğini yaparız' dedi.
28.10.2020Siyaset
Rusları çaresiz bıraktı Bayraktar SİHAnın iki sırrı ortaya çıktı
Rusları çaresiz bıraktı! Bayraktar SİHA'nın iki sırrı ortaya çıktıAzerbaycan ordusuna ait SİHA ve 'kamikaze drone'lar Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda 40'ın üzerinde hava savunma sistemi ve bileşenini başarıyla vurdu. Libya ve Suriye sahasından sonra elde edilen bu başarının arka planında taktiksel planlamalar yatıyor. Rus hava savunma sistemlerinin zafiyetlerinin çok iyi hesap edildiğine dikkat çeken Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz, "Bayraktar TB-2, Rus hava savunma sistemlerinin hem takip edemeyeceği yavaşlıkta uçuş yapıyor hem de MAM-L mühimmatlarını ulaşamayacakları menzilden atıyor. S-300'lerin olduğu bir sahada vızır vızır uçmalarının arka planında çok iyi harekat planlaması var" değerlendirmesinde bulundu.
23.10.2020Dünya
Son dakika... Milli SİHAlara yeni mühimmatlar geliyor
Son dakika... Milli SİHA'lara yeni mühimmatlar geliyorTürkiye'nin geliştirdiği silahlı insansız hava araçlarında (SİHA) başarıyla görev yapan, ihracat başarısı da yakalayan mini akıllı mühimmat (MAM) ailesi, gelecek dönemde genişleyip yeni kabiliyetler kazanacak, farklı platformlarda da kullanılabilecek.
18.10.2020Dünya
Türk SİHAlarının vurduğu hava sistemlerinin değeri 1 milyar doları aştı
Türk SİHA'larının vurduğu hava sistemlerinin değeri 1 milyar doları aştıFarklı coğrafyalarda kritik hedefleri başarıyla vuran Türk SİHA’ları tarih yazmaya devam ediyor. Uzmanlara göre 100’den fazla hava savunma sistemi ve bileşenini yok eden Türk SİHA’larının vurduğu hedeflerin değeri milyar doların üzerinde...
15.10.2020Gündem
Amerikan Forbestan SİHA itirafı: Türkiye düşmanlarını zor günler bekliyor
Amerikan Forbes'tan SİHA itirafı: Türkiye düşmanlarını zor günler bekliyorSon dakika haberlere göre Amerikan Forbes dergisi, yakın gelecekte envantere girecek Akıncı, Aksungur ve Alpagu ile ilgili olarak “Türkiye’nin düşmanlarının zor günler yaşayacağını” yazdı. Dergi, son olarak Azerbaycan’ın Karabağ’daki başarısına da büyük katkı sağlayan Türk İHA ve SİHA’ların çatışmaların seyrinde belirleyici hale geldiği yorumu yaptı.
10.10.2020Gündem
Son dakika: Dünyanın en iyileri arasında yer alıyor Emir geldiği an...
Son dakika: Dünyanın en iyileri arasında yer alıyor! Emir geldiği an...Gelen son dakika haberine göre, insansız hava araçlarındaki konumunu sürekli geliştiren Türkiye, bu alanda dünyanın sayılı ülkelerinden biri oldu. Uzmanlar, "Sıklıkla kullandık, kullandıkça deneyimledik, deneyimledikçe geri bildirimde bulunduk ve nihayetinde söz konusu araçları mükemmelleştirdik" diyor.
9.10.2020Gündem
Son dakika... Skandal SİHA kararı Gözümüz üzerinizde
Son dakika... Skandal SİHA kararı! 'Gözümüz' üzerinizde! Kanada Dışişleri Bakanı François-Philippe Champagne, Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde devam eden çatışmalarda kullanıldığı iddiası ile ülkesinin bazı teknolojiler için Türkiye'ye verdiği ihracat iznini geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Kanada'nın 'SİHA rahatsızlığı'na Türkiye'den ise cevap gecikmedi: 'SİHA'nın gözü'nde seri üretim müjdesini Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir verdi.
7.10.2020Dünya
Son dakika... SİHAlar ezber bozdu F16ların yerine geçti
Son dakika... SİHA'lar ezber bozdu! 'F'16'ların yerine geçti'"Türkiye’nin SİHA’ları ezber bozuyor..." Bu yorum-analiz, Fransız haber ajansı AFP’den geldi. Ajans, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği operasyonlarda terör örgütüne karşı SİHA’ları kullanmasının harekatın seyrini değiştirdiğini vurguladı.
2.10.2020Dünya
Son dakika... Paniğe kapıldılar Türkiye’nin ulaştığı güç...
Son dakika... Paniğe kapıldılar! 'Türkiye’nin ulaştığı güç...'Gelen son dakika haberine göre, Ege ve Akdeniz’de yükselen tansiyon Atina’yı endişelendirmeye devam ediyor. Ankara’nın adımlarını yakından izleyen Yunan kamuoyunda Türkiye’nin sahip olduğu insansız hava araçlarının imkan ve kabiliyetleri en önemli gündem maddelerinden biri oldu.
16.09.2020Teknoloji
Hiç görülmemiş şekilde... Tüm dengeleri değiştirecek: SOM
'Hiç görülmemiş şekilde...' Tüm dengeleri değiştirecek: SOM!Yunan medyasında son dönemde Türk SİHA’ları hemen her gün gündeme geliyor. "Türkiye’nin ulaştığı güç onlar için tedirginlik veriyor" diyen uzmanlar 'Ege ve Akdeniz için daha önce hiç görülmeyen bir kullanım tarzına geçebiliriz' görüşünde.
14.09.2020Gündem
Bahar Kalkanı Harekatına katılan komandolar Muşa döndü
Bahar Kalkanı Harekatı'na katılan komandolar Muş'a döndüSuriye’in Afrin bölgesindeki görevlerini başarıyla tamamlayan Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı Alparslanlar Jandarma Komando Taburu Muş’a döndü.
10.09.2020Gündem
Şehit Tuğgeneral Sezgin Erdoğan kimdir Sezgin Erdoğan neden öldü
Şehit Tuğgeneral Sezgin Erdoğan kimdir? Sezgin Erdoğan neden öldü?Sezgin Erdoğan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İdlib'de görevi sırasında rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayan Sezgin Erdoğan şehit oldu. Peki Sezgin Erdoğan kimdir?
9.09.2020Gündem
Son dakika: İdlibden acı haber Tuğgeneral Sezgin Erdoğan rahatsızlanarak şehit oldu
Son dakika: İdlib'den acı haber! Tuğgeneral Sezgin Erdoğan rahatsızlanarak şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, İdlib'de görevi sırasında rahatsızlanıp, hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olduğunu açıkladı.
9.09.2020Gündem
Gaziantepe şehit ateşi düştü
Gaziantep'e şehit ateşi düştüBahar Kalkanı Harekat bölgesinde görev yapan Türk askerine yönelik teröristlerce yapılan hain saldırıda ağır yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan (28), şehit oldu. Şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan'ın acı haberi Gaziantep'te yaşayan ailesine verildi.
6.09.2020Haberler
49 saat havada kalan Aksungur, Ege ve Akdenizde denge değiştirecek
49 saat havada kalan Aksungur, Ege ve Akdeniz'de denge değiştirecekHavada kaldığı 49 saat ile rekor kıran Aksungur yeni bir dönemin habercisi. Aksungur’un denizaltıların tespitinde büyük kolaylık sağlayacağına işaret eden uzmanlar, bu durumun Ege ve Akdeniz’de yeni bir stratejik kabiliyet olabileceği görüşünde.
4.09.2020Gündem
Son dakika... Türkiyeden Fransaya çok sert tepki: Kabadayılık dönemi geçti
Son dakika... Türkiye'den Fransa'ya çok sert tepki: 'Kabadayılık dönemi geçti'Son dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Fransa'nın açıklamalarına yanıt veren Bakan Akar, 'Kabadayılık dönemi geçti, kabadayılıkla bazı hareketleri yaptırmaya zorlamak gibi şansınız yok' dedi.
27.08.2020Siyaset
Son dakika: Türkiye dünyada bir ilki başardı Bahar Kalkanında sürü SİHA operasyonu
Son dakika: Türkiye dünyada bir ilki başardı! Bahar Kalkanı'nda sürü SİHA operasyonuSon dakika haberine göre, güvenlik güçlerine önemli katkılar sağlayan SİHA'larla çok önemli bir gelişme yaşandı. Dünyada bir ilk olan bu gelişmeyi BAYKAR İnsansız Hava Aracı Sistemleri Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından duyurdu.
10.08.2020Gündem
Kuzey Suriye’de önlemler arttı
Kuzey Suriye’de önlemler arttıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde “Fırat Kalkanı”, “Zeytin Dalı”, “Barış Pınarı” ve “Bahar Kalkanı” harekât bölgelerinde huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik çalışmaları sürerken, son dönemde bölgede, bu ortamı bozmak isteyen terör örgütlerinin saldırı girişimleri artmış durumda.
28.07.2020Gündem
MİT, Libya’da oyun değiştirici rolde
MİT, Libya’da oyun değiştirici roldeBilgi ve bilgiyi kullanmanın en etkili silaha dönüştüğü bir dönemde istihbaratın öneminin çok daha arttığını vurgulayan Erdoğan, MİT’in Libya’da sağladığı istihbari ve operasyonel destekle oyun değiştirdiğini  belirtti.
27.07.2020Siyaset
MİT İstanbulda yeni kalesine kavuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
'MİT' İstanbul'da yeni kalesine kavuşuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı yeni hizmet binası açılış töreninde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli İstihbarat Teşkilatımızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Teşkilatımız ile yurt içinde ve yurt dışında yürütmüş olduğu ortak operasyonlar sayesinde PKK lider kadrosu adeta hareket edemez hale getirilmiştir' dedi.
26.07.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Kimse heveslenmesin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset
Bakan Akardan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı mesajı
Bakan Akar'dan, 'Kara Kuvvetleri Komutanlığı' mesajı!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kara Kuvvetlerimiz; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek ve ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir" dedi.
28.06.2020Gündem
‘Elmacı Dede’ yollara düştü
‘Elmacı Dede’ yollara düştüDenizli’de yaşayan 70 yaşındaki Elmacı Dede Mehmetçik’e kayısı dağıtacak
23.06.2020Ege
Son dakika... Görüntüler dikkat çekti F-16lar füzelerle donatıldı...
Son dakika... Görüntüler dikkat çekti! F-16'lar füzelerle donatıldı...Gelen son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Akdeniz’de gerçekleştirdiği tatbikatta, F-16 savaş uçaklarının havadan havaya atılan füzelerle donatılması dikkati çekti.
15.06.2020Siyaset
Akdeniz’deki tatbikatta füze mesajı
Akdeniz’deki tatbikatta füze mesajıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 11 Haziran’da Akdeniz’de gerçekleştirdiği tatbikatta, F-16 savaş uçaklarının havadan havaya atılan füzelerle donatılması dikkati çekti.
15.06.2020Siyaset
Son dakika Türk Havacılık tarihinde yeni bir rekor Bayraktar TB2 başarıyla tamamladı
Son dakika! Türk Havacılık tarihinde yeni bir rekor! Bayraktar TB2 başarıyla tamamladıTürkiye'nin ilk yerli ve milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2, 200 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı. Selçuk Bayraktar yeni hedefi açıkladı: 1 milyon saat...
10.06.2020Dünya
İdlibde yaralanan sözleşmeli er İsmail Anayurt, 43 gün sonra şehit oldu
İdlib'de yaralanan sözleşmeli er İsmail Anayurt, 43 gün sonra şehit oldu!Suriye’nin İdlib kentinde, tanka yapılan roketatarlı saldırı sonucu yaralanan ve 43 gündür hastanede tedavi gören Piyade Sözleşmeli Er İsmail Anayurt (25), şehit oldu. Şehidin acı haberi memleketi Tokat'ın Erbaa ilçesindeki yakınlarına ulaştı. Şehidin anne ve babasının ise haberi, tedavi gördüğü Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldığı öğrenildi.
7.06.2020Gündem
Son dakika Almanya’dan Türk SİHA’larına büyük övgü: ABDnin SİHAsından daha güçlü
Son dakika! Almanya’dan Türk SİHA’larına büyük övgü: ABD'nin SİHA'sından daha güçlüGelen bir son dakika haberine göre; Almanya’nın etkili gazetelerinden Die Welt, Bayraktar TB2 SİHA’ları konu alan kapsamlı bir makale yayınladı. Gazetenin yazarlarından Boris Kalnoky imzalı makalede Türkiye'nin Bayraktar TB2 SİHA'larıyla devrim gerçekleştirdiği değerlendirmesi yapılarak, bu nedenle diğer ülkelerin ilgisini uyandırdığı vurgulandı. Türk SİHA’larının ABD’nin MQ-9 Reapar SİHA’sına benzetildiği makalede, Bayraktar TB2’nin savaş alanında çok daha etkili olduğu belirtildi.
6.06.2020Dünya
Son dakika... Türkiyeden çok sert hamle Caydırıcı olacak
Son dakika... Türkiye'den çok sert hamle! Caydırıcı olacakGelen son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 27 Şubat tarihinde başlattığı ve tam olarak bir hafta süren İdlib'e yönelik düzenlenen "Bahar Kalkanı Harekatı" sonrası Beşşar Esed rejiminin İdlib'e yeni saldırılarını engellemek için ateşkes sonrası dönemde de hazırlıklarına devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Korkut, HAWK-21, Atılgan ve HİSAR-O'nun bazı parçalarını İdlib sahasına konuşlandırdı.
4.06.2020Gündem
Son dakika: TSKnın corona başarısı dünyaya örnek oluyor Geride bıraktı...
Son dakika: TSK'nın corona başarısı dünyaya örnek oluyor! Geride bıraktı...Son dakika haberlere göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yaklaşık 500 bin kişilik mevcuduna rağmen, ilk andan itibaren alınan hızlı tedbirler sayesinde dünyada en az corona virüs vakasının görüldüğü ordular arasında yer aldı. Vaka sayılarının mevcuda oranına bakıldığında en az pozitif vakanın olduğu TSK, bu başarısıyla ABD, Rusya, Fransa, İtalya ve İngiltere gibi önemli orduları geride bıraktı.
30.05.2020Gündem
Suriye’ye askeri sevkiyat
Suriye’ye askeri sevkiyatGaziantep'in İslahiye ilçesinden Bahar Kalkanı Harekatı bölgesine obüs, zırhlı araç ve askeri personel sevkiyatı yapıldı.
30.05.2020Gündem
Son dakika I Esadın tepki çeken corona virüs haritası
Son dakika I Esad'ın tepki çeken corona virüs haritasıSon dakika gelen bilgilere göre; Esad rejiminin corona virüs salgınıyla ilgili bilgileri gösterdiği Suriye haritasında İskenderun’u kendi sınırlarında gösterdiği ortaya çıktı.
29.04.2020Dünya
MSB: Harekat bölgesinde salgına karşı gerekli tedbirler alınıyor
MSB: Harekat bölgesinde salgına karşı gerekli tedbirler alınıyorMilli Savunma Bakanlığı'nca Bahar Kalkanı Harekatı bölgesindeki birliklerde, corona virüs salgınına karşı gerekli tedbirlerin alındığı açıklandı.
20.04.2020Haberler
MSB: Harekat bölgesinde salgına karşı gerekli tedbirler alınıyor
MSB: Harekat bölgesinde salgına karşı gerekli tedbirler alınıyorMilli Savunma Bakanlığı'nca Bahar Kalkanı Harekatı bölgesindeki birliklerde, corona virüs salgınına karşı gerekli tedbirlerin alındığı açıklandı.
20.04.2020Gündem
İletişim Başkanlığından ‘Şehitler Haftası’ paylaşımı
İletişim Başkanlığından ‘Şehitler Haftası’ paylaşımıİletişim Başkanlığı, ‘Şehitler Haftası’ nedeniyle bir video klip yayımladı.
19.04.2020Haberler
Bakan Akardan önemli açıklamalar
Bakan Akar'dan önemli açıklamalarDiyarbakır'da 5 vatandaşın şehit edildiği alçak terör saldırısına ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yanlarına kalmayacak. Mücadelemiz devam ediyor, hesabını verecekler" dedi. MSB'de corona virüs tedbirleriyle ilgili Bakan Akar, "İlk günden itibaren tedbirlerimizi aldık. Aksaklık olmadan sürdürüyoruz" açıklamasını yaptı. Bakan Akar 1 Ocak'tan itibaren 903 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
8.04.2020Haberler
Son dakika... Bakan Akardan önemli açıklamalar Şu ana kadar vakamız olmadı
Son dakika... Bakan Akar'dan önemli açıklamalar! 'Şu ana kadar vakamız olmadı'Son dakika haberlere göre, Diyarbakır'da 5 vatandaşın şehit edildiği alçak terör saldırısına ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yanlarına kalmayacak. Mücadelemiz devam ediyor, hesabını verecekler" dedi. MSB'de corona virüs tedbirleriyle ilgili Bakan Akar, "İlk günden itibaren tedbirlerimizi aldık. Aksaklık olmadan sürdürüyoruz" açıklamasını yaptı. Bakan Akar 1 Ocak'tan itibaren 903 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
8.04.2020Siyaset
MSBde corona virüse karşı harekat bölgesindeki birliklerde ilave tedbirler alındı
MSB'de corona virüse karşı harekat bölgesindeki birliklerde ilave tedbirler alındıMilli Savunma Bakanlığı, mevcut tedbirlerin yanı sıra aldığı ilave tedbirler kapsamında Suriye'nin kuzeyinde görev yapan harekat bölgelerindeki birliklere giriş ve çıkışlara sınırlama getirdi, bölgedeki birliklere ateş ölçerler, hijyen paketleri, maske ve dezenfektanlar gönderdi, Suriye’den yurt içine ikmal için gelen araçların dezenfeksiyonu için KBRN timlerini görevlendirdi, icra edilen görevlerde halkla temasta izlenecek hareket tarzlarını yeniden düzenledi.
31.03.2020Gündem
idlib’de 3 şehit
idlib’de 3 şehit İdlib’de radikal grupların Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına roketli saldırısı sonucu iki asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. İdlib’de bir asker de kalp krizi sonucu şehit düştü.
20.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Hem savunmada hem de salgında millileşmeMilli Savunma Bakanlığı’na bağlı Makine Kimya ve Endüstrisi Kurumu’nun (MKE) bazı fabrikalarını gezerek yerlileşmedeki son durumu yerinde gördüm...
6.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SİHATürkiyeİdlibSuriyeBahar Kalkanı

Bahar Kalkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.