balık ekmek

balık ekmek

Son dakika balık ekmek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balık ekmek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balık ekmek haber sayfamızda...

balık ekmek haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.376 balik ekmek haberi bulunmuştur.

Balık-ekmek için metrelerce kuyruk oluştu
Balık-ekmek için metrelerce kuyruk oluştuTürkiye’deki balık tüketiminin artırılması ve önemine dikkat çekilmesi amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Balık Ekmek Şenliği’nde, öğrencilere bu bu kez balık tutmayı değil balık yemeyi öğrettiler. SDÜ 19 Mayıs Amfisi Öğrenci Meydanı’nda kurulan stantlarda yapılan balık ekmekler, uzun kuyruklar oluşturan binlerce öğrenciye ücretsiz olarak dağıtıldı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Su Ürünleri Fakültesi, İç Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği ile üretici firmalar işbirliğinde gerçekleştirilen 2.Balık Şenliği yoğun katılımla gerçekleştirildi. Balık Ekmek Şenliği’nde ayrıca, yöresel halk oyunları gösterileri de gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte katılımcılar doyasıya balık ekmek yerken, alana gelen bazı öğrenciler de öğle vaktine denk gelen zamanda karnını doyurdu. Dekan Savaş: “Balığın tüketilmesinin teşviki için önemi vurgulamak adına ikinci kez düzenledik” SDÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevgi Savaş,”Bu yıl ikincisini düzenlediğimi balık ekmek şenliğinde amacımız, Isparta’da sektördeki ileri gelen temsilcilerimizle birlikte alabalık üretiminde önde gelen bir bölgeyiz. Bu nedenle sektörümüz ve üniversitemiz işbirliğinde, böyle bir etkinliği öğrencilerimize sağlıklı beslenmeyi vurgulamak adına, aynı zamanda sağlıklı bir protein kaynağı olan balığın halkımız tarafından tüketilmesinin teşviki, onlara bunun önemini vurgulamak anlamında bu etkinliği önemsedik ve ikinci kere düzenledik. Burada önemle vurgulamak istediğim bir konu var; gerek doğal balık gerekse kültür balığı, besinsel değeri açısından hiçbir farklılığı olmayan oldukça besleyici en önemli protein kaynağını oluşturuyor. Kültür balığının da tüketimi konusunda daha bilinçlendirmek adına bu etkinlikte biz, kültür balığı alabalığımızı öğrenci ve misafirlerimize sunarak, bunu da vurgulamak istedik" dedi.
11.09.2019Haberler
Balık Semt Pazarı açılışında balık ekmek izdihamı
Balık Semt Pazarı açılışında balık ekmek izdihamıHatay’ın İskenderun ilçesinde belediye tarafından şehir merkezine yaptırılan yeni balık semt pazarı düzenlenen tören ile açıldı. Balıkçı esnafı tarafından açılışa özel dağıtılan balık ekmek ikramında izdiham yaşandı. Kent merkezine açılan İskenderun Belediyesi Balık Semt Pazarı’nın açılış kurdelesini İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, TBMM İdare Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Sınırlı Sorumlu Balık Satış Tesis Kooperatif Başkanı Ayhan Onaylı, balıkçı esnafı gerçekleştirdi. Modern görünümü ve hijyenik yapısıyla vatandaşların, daha kolay deniz ürünlerine ulaşabileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, çarşı merkezine yakın bir noktada açılan balık pazarına vatandaşların daha kolay bir şekilde ulaşabileceğini belirterek, balık mevsiminin açılmasından dolayı da tüm balıkçılara bol bereketli bir yıl diledi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, bölgenin en lezzetli balıklarının körfezden çıktığını belirterek, vatandaşları bolca balık tüketmeye davet etti. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ise balık semt pazarının son derece modern bir şekilde olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, balıkçılara bol kazançlı bir yıl olmasını diledi. Konuşmaların ardından açılışa özel esnaf tarafından balık ekmek ikramında vatandaşların yoğun bir talebi olmasından dolayı bir anda izdiham yaşandı. İzdihamın oluşmasından dolayı kooperatif başkanı Ayhan Onaylı vatandaşları sakinleştirmeye çalışarak, herkese ikramda bulunacağını belirtti. Vatandaşların ücretsiz dağıtılan balık ekmek ikramını kapmaya çalışması ise balıkçı esnafına zor anlar yaşattı. Esnaf daha sonra protokol üyelerine de balık ekmek ikramında bulundu.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar
Yazarlara göre sonuçlar