Baraj Gölü

Baraj Gölü

Son dakika baraj gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan baraj gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan baraj gölü haber sayfamızda...

Baraj Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.637 baraj golu haberi bulunmuştur.
Son dakika... Gülistan soruşturmasında flaş gelişme Üvey baba polislikten ihraç edildi
Son dakika... Gülistan soruşturmasında flaş gelişme! Üvey baba polislikten ihraç edildiTunceli’de bir yılı aşkın süredir haber alınamayan Gülistan Doku dosyasında şüpheli sıfatıyla yer alan eski erkek arkadaşı Z.A.’nın polis olan üvey babası E.Y., polislikten ihraç edildi.
21.01.2021Gündem
Pandemi dönemini adada geçiriyor
Pandemi dönemini adada geçiriyorTunceli'de Onur Demir (25), pandemi sürecinde yaşadığı İstanbul'dan ayrılarak, memleketindeki Keban Baraj Gölü'nde bulunan adacığa yerleşti. Balıkçılık yapmaya başlayan Demir, aldığı teknesinin içinde gece gündüz kalarak, yaşamını sürdürüyor. Demir, koronavirüs salgını sürecinde risksiz hayat sürmenin keyfini yaşadığını söyledi.
15.01.2021Tatil
İstanbulda ayrılıp adaya yerleşti
İstanbul'da ayrılıp adaya yerleştiKoronavirüs yüzünden İstanbul'dan ayrılıp, memleketine döndü. Keban Baraj Gölü'nde bulunan adacığa yerleşen Onur Demir aldığı teknenin içinde gece gündüz kalarak, balıkçılık yapmaya başladı.
15.01.2021Gündem
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyor
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyorİstanbul'da yaşayan iş insanı İsmail Karabiber, Sivas'ın Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölü ortasında bulunan adayı internetten satışa çıkardı. Karabiber, memleketi Suşehri'ndeki ada için 8 milyon lira fiyat belirledi. Her yıl düzenli olarak ekilip, biçilen 1000 dönüm araziye sahip adada ev de bulunuyor.
14.01.2021Haberler
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyor
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyorİstanbul'da yaşayan iş insanı İsmail Karabiber, Sivas'ın Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölü ortasında bulunan adayı internetten satışa çıkardı. Karabiber, memleketi Suşehri'ndeki ada için 8 milyon lira fiyat belirledi. Her yıl düzenli olarak ekilip, biçilen 1000 dönüm araziye sahip adada ev de bulunuyor.
14.01.2021Ekonomi
Gülistan nerede Koca bir yıl geçti ama...
Gülistan nerede? Koca bir yıl geçti ama...Kendisinden bir yıldır haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, Cumhurbaşkanı’na seslenip, “Bizi duysun ve kardeşim bulunsun” diyor
5.01.2021Gündem
5.3lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendi
5.3'lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendiElazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü. Cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde fay kırığının oluşturduğu izler suyun üzerinde görülebiliyor. 24 Ocak'ta Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde de bu izler Karakaya Baraj Gölü üzerinde görüntülenmişti.
27.12.2020Haberler
Elazığda depremin ardından görüntülendi Hazar Gölünde...
Elazığ'da depremin ardından görüntülendi! Hazar Gölü'nde...Elazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü.
27.12.2020Gündem
Elazığda üretilen 5 milyon yavru sazan iç sularla buluştu
Elazığ'da üretilen 5 milyon yavru sazan iç sularla buluştuDevlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü Keban Su Ürünleri Şube Müdürlüğünce 2020 yılında üretimi gerçekleştirilen 5 milyon yavru pullu sazan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan baraj gölleri ile göletlere bırakıldı.
23.12.2020Ekonomi
Türkülere bile konu oldu 3 bölgeyi birleştiriyor...
Türkülere bile konu oldu! 3 bölgeyi birleştiriyor...Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde yapılan ve türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü, yeni yüzüyle bir yandan Doğu Anadolu'yu 3 bölgeyle birleştirirken diğer yandan turizm ve ticaret merkezlerini birbirine bağlayarak bölgenin ve ülkenin gelişimine katkı sağlayacak.
22.12.2020Ekonomi
Sivasta baraj suyu çekildi tarihi yapılar ortaya çıktı
Sivas'ta baraj suyu çekildi tarihi yapılar ortaya çıktıSivas'ta kuraklık nedeniyle kent genelindeki birçok baraj ve göllerde su seviyeleri düştü. Hafik ilçesindeki Pusat ve merkezdeki 4 Eylül Barajları ile Serpincik Göleti'nde su seviyesi son yıllardaki en düşük seviyeye indi. Çekilmeyle suyun altında kalan evler, cami ve mezarlar ortaya çıktı
22.12.2020Tatil
Baraj alanı adeta çöle döndü
Baraj alanı adeta çöle döndüİstanbul’a yağan yağmurlar barajlara etki etmeyince doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 21 seviyesine kadar indi. Suların yüzlerce metre çekildiği Sazlıdere Barajı’nda ise korkunç manzaralar ortaya çıktı. Haritada sulak olduğu için mavi gösterilen alanın çöle döndüğü ve suların çekilmesi ile tarihi ev kalıntılarının ve köprünün ortaya çıktığı görüldü.
15.12.2020Gündem
Kars’ın soğuğu baraj dondurdu
Kars’ın soğuğu baraj dondurduDoğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan soğuk hava Kars Barajı'nı dondurdu. Hava sıcaklığının geceleri eksi 15 dereceye kadar düşmesiyle, Kars Baraj Gölü dondu. Donan göle havadan görüntülendi.
14.12.2020Haberler
Dondu Burası Türkiye...
Dondu! Burası Türkiye...Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan soğuk hava Kars Barajı'nı dondurdu. Hava sıcaklığının geceleri eksi 15 dereceye kadar düşmesiyle, Kars Baraj Gölü dondu. Donan göle havadan görüntülendi.
14.12.2020Gündem
Adanada Seyhan Baraj Gölü kıyısına koronavirüs kısıtlaması
Adana'da Seyhan Baraj Gölü kıyısına koronavirüs kısıtlamasıAdana'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Seyhan Baraj Gölü kıyısına yönelik kısıtlama kararı alındı.
5.12.2020Gündem
Vatandaşlar dünya ikincisi sörfçüyü mahsur kaldı sandı
Vatandaşlar dünya ikincisi sörfçüyü mahsur kaldı sandıAdana’da Seyhan Baraj Gölünde uçurtma sörfü yapan iki kez dünya ikincisi 8 kez Türkiye birincisi olan profesyonel sörfçü rüzgarın etkisini kaybetmesiyle gölde kalınca onun mahsur kaldığını zanneden vatandaşlar yardım çağırdı. Sörfçü öz çekim yaparken kendini kurtarmaya gelen dalgıç polisleri geri gönderdi.
26.11.2020Haberler
Denizde gören telefona sarıldı Gerçek çok farklı çıktı
Denizde gören telefona sarıldı! Gerçek çok farklı çıktıAdana’da Seyhan Baraj Gölü'nde uçurtma sörfü yapan iki kez dünya ikincisi 8 kez Türkiye birincisi olan profesyonel sörfçü rüzgarın etkisini kaybetmesiyle gölde kalınca onun mahsur kaldığını zanneden vatandaşlar yardım çağırdı. Sörfçü öz çekim yaparken kendini kurtarmaya gelen dalgıç polisleri geri gönderdi.
26.11.2020Gündem
Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştu
Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştu Adana'da, Seyhan Baraj Gölü'nde uçurtma sörfü yapan Gökhan Karaköse (38), rüzgarın kesilmesiyle suda mahsur kaldı. Kendi çabalarıyla kıyıya çıkmaya çalışan sörfçüyü görenler, durumu polise bildirdi. Yardıma gelen dalgıç polislere iyi olduğunu söyleyen ve özçekim de yapan sörfçü, polis botunun oluşturduğu dalgayla kıyıya çıktı.
25.11.2020Haberler
Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştu
Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştuAdana'da, Seyhan Baraj Gölü'nde uçurtma sörfü yapan Gökhan Karaköse (38), rüzgarın kesilmesiyle suda mahsur kaldı. Kendi çabalarıyla kıyıya çıkmaya çalışan sörfçüyü görenler, durumu polise bildirdi. Yardıma gelen dalgıç polislere iyi olduğunu söyleyen ve özçekim de yapan sörfçü, polis botunun oluşturduğu dalgayla kıyıya çıktı.
25.11.2020Gündem
Görünce duygulandı, bu sözlerle yaşadıklarını anlattı
Görünce duygulandı, bu sözlerle yaşadıklarını anlattıKahramanmaraş'ta akarsu ve barajlardaki suyun çekilmesiyle, 29 yıl önce su altında kalan köy tekrar gün yüzüne çıktı.
24.11.2020Gündem
Baraja düşen araçtan cansız bedeni çıktı
Baraja düşen araçtan cansız bedeni çıktı!Bingöl’de baraj gölüne düşen araçla birlikte sürücünün cansız bedenine ulaşıldı.
23.11.2020Gündem
Belediye Başkanı kuraklığın boyutunu böyle özetledi: Son 3 ayda bir damla yağış düşmedi
Belediye Başkanı kuraklığın boyutunu böyle özetledi: Son 3 ayda bir damla yağış düşmediSon yıllarda azalan yağışlar Amasya’nın Suluova ilçesinde bulunan Yedikır Baraj Gölü’nü de kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.
19.11.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmalarında baraj gölünün yüzde 98i tarandı
Gülistan Doku'yu arama çalışmalarında baraj gölünün yüzde 98'i tarandıTunceli'de, 318 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 15 Ekim'de yeniden başlatılan arama çalışmaları Sarı Saltuk Viyadüğü bölgesinde devam ediyor. Ekipler, Doku'yu bulmak için 33 günde 185 saat dalış yapıp, Uzunçayır Baraj Gölü'nün yüzde 98'ini taradı.
18.11.2020Gündem
Gülistan için 150 saat dalış yapıldı, baraj gölünün yüzde 70i tarandı
Gülistan için 150 saat dalış yapıldı, baraj gölünün yüzde 70'i tarandıTunceli'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde arama çalışmaları devam ediyor. Dalgıçlar, Doku'yu bulmak için 16 günde toplam 150 saat dalış yaparken, 17 kilometrelik Uzunçayır Baraj Gölü'nün de yüzde 70'i tarandı.
5.11.2020Gündem
Gülistan için 100 saat dalış yapıldı Baraj gölünün yüzde 40ı tarandı
Gülistan için 100 saat dalış yapıldı! Baraj gölünün yüzde 40'ı tarandıTunceli’de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde tekrar başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Dalgıçlar, Doku'yu bulmak için 12 günde 100 saat dalış yaparken, 17 kilometrelik Uzunçayır Baraj Gölü'nün de yüzde 40'ı tarandı.
26.10.2020Gündem
Baraj gölü yüzeyinde kümeleşen balıkların nedeni ortaya çıktı
Baraj gölü yüzeyinde kümeleşen balıkların nedeni ortaya çıktıErzurum'un Olur ilçesindeki Ayvalı Barajı Gölü'nün yüzeyinde binlerce balığın kümeler halinde durmasını değerlendiren Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Arslan, olumsuz bir şeyin olmadığını söyledi. Arslan, "Topluluk oluşturan balıklarında tamamen beslenme davranışı içerisinde olduğunu görüyoruz" dedi.
24.10.2020Haberler
Baraj gölü yüzeyinde kümeleşen balıkların nedeni ortaya çıktı
Baraj gölü yüzeyinde kümeleşen balıkların nedeni ortaya çıktıErzurum'un Olur ilçesindeki Ayvalı Barajı Gölü'nün yüzeyinde binlerce balığın kümeler halinde durmasını değerlendiren Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arslan, olumsuz bir şeyin olmadığını söyledi. Arslan, "Topluluk oluşturan balıkların tamamen beslenme davranışı içerisinde olduğunu görüyoruz" dedi.
24.10.2020Gündem
Baraj gölündeki balıkların kümeler halinde durmasının nedeni ortaya çıktı
Baraj gölündeki balıkların kümeler halinde durmasının nedeni ortaya çıktıErzurum'un Olur ilçesindeki Ayvalı Barajı Gölü'nün yüzeyinde binlerce balığın kümeler halinde durmasını değerlendiren Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arslan, olumsuz bir şeyin olmadığını söyledi. Arslan, "Topluluk oluşturan balıkların tamamen beslenme davranışı içerisinde olduğunu görüyoruz" dedi.
24.10.2020Gündem
Çorumda baraj gölünde kadın cesedi bulundu.
Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu.Kent merkezindeki Çomar Barajı Gölü'nde vatandaşların bir kadın cesedinin karaya vurduğu ihbarı üzerine jandarma, sağlık ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.
22.10.2020Gündem
İstanbul barajlarında alarm Prof. Dr. Şen: Yağışların faydası olmadı
İstanbul barajlarında alarm! Prof. Dr. Şen: Yağışların faydası olmadıİstanbul'da içme suyu sağlayan barajlar alarm vermeye devam ediyor. Kurak geçen yaz aylarının ardından beklenen sonbahar yağmurlarının gelmemesi nedeniyle barajlardaki su seviyesi hızla azalıyor. İstanbul'un barajlarındaki doluluk seviyesi son 15 günde yüzde 35,36 dan 32,03'e kadar geriledi. İstanbul'da son haftalarda yağan şiddetli yağışların barajlardaki doluluk oranına etki etmediğini belirten İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, "İstanbul'a iki haftadır yağan yağışların barajlara faydası olmadı. Çünkü o yağışlar sağanak yağışlardı ve yüzeysel akışla akıp gitti" dedi.
20.10.2020Gündem
Gülistan Doku için 5 günde 60 saat dalış yapıldı
Gülistan Doku için 5 günde 60 saat dalış yapıldı!Tunceli’de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos'ta sonlandırılan ve 5 gün önce yeniden başlatılan arama çalışmaları sürdürülüyor. 289 gündür kayıp olan Doku için dalgıç ekipler, 5 günde toplam 60 saat dalış gerçekleştirdi.
19.10.2020Gündem
Kayıp Gülistanı arama çalışmaları sürüyor
Kayıp Gülistan'ı arama çalışmaları sürüyorTunceli’de 287 gün önce kaybolan Gülistan Doku’yu bulmak için yeniden başlatılan arama çalışmaları Uzunçayır Baraj Gölü'nde devam ediyor.
17.10.2020Gündem
Arama çalışması 58 gün sonra yeniden başladı
Arama çalışması 58 gün sonra yeniden başladıTunceli’de, 5 Ocak’tan kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan arama çalışmaları Uzunçayır Baraj Gölü’nde dün yeniden başlatıldı.
16.10.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmaları yeniden başladı
Gülistan Doku'yu arama çalışmaları yeniden başladıTunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nde yeniden arama çalışması başlatıldı.
15.10.2020Gündem
Tuncelide kayıp çobandan acı haber
Tunceli'de kayıp çobandan acı haber!Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünden itibaren haber alınamayan Afganistan uyruklu çobanın cansız bedenine Keban Baraj Gölü’nde ulaşıldı.
14.10.2020Gündem
Tuncelide kaybolan çoban ölü bulundu
Tunceli'de kaybolan çoban ölü bulunduTunceli'nin Çemişgezek ilçesinde kaybolan Afganistan uyruklu çobanın Keban Baraj Gölü'nde cesedi bulundu.
14.10.2020Gündem
İstanbulda susuzluk alarmı
İstanbul'da susuzluk alarmıİstanbul'da yaz aylarında yaşanan kuraklık nedeniyle barajlardaki doluluk oranı son 5 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 35 seviyesine kadar indi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış analizine göre ise Marmara Bölgesi'nde Eylül ayı yağışlarında normaline göre yüzde 64 azalma olduğu gözlendi.
6.10.2020Gündem
Kaman cevizinde yüksek rekolte beklentisi
Kaman cevizinde "yüksek rekolte" beklentisiKırşehir'de hasadına başlanan, ince kabuğu ve lezzetiyle ünlü Kaman cevizinde yüksek verim ve rekolte bekleniyor.
5.10.2020Ekonomi
Sular çekilince ziyarete koşuyorlar
Sular çekilince ziyarete koşuyorlar!Kars'ta Boğazköylüler, baraj gölü suları altında kalan köylerine olan hasretlerini sular çekilince oraya çıkan kalıntılarda gideriyor. Baraj gölüne gelerek evlerinden geri kalan enkazı izleyen Boğazköylüler, duygulandıklarını belirtiyor.
4.10.2020Gündem
Barajda su seviyesi düşünce köy ortaya çıktı
Barajda su seviyesi düşünce köy ortaya çıktıKars'ta Boğazköylüler, baraj gölü suları altında kalan köylerine olan hasretlerini sular çekilince oraya çıkan kalıntılarda gideriyor. Baraj gölüne gelerek evlerinden geri kalan enkazı izleyen Boğazköylüler, duygulandıklarını belirtiyor.
4.10.2020Gündem
Malatyadan 11 ülkeye balık ihracatı
Malatya'dan 11 ülkeye balık ihracatıMalatya'da üretilen yaklaşık 5 bin ton balık, başta AB üyesi ülkeler olmak üzere 11 ülkeye ihraç ediliyor.
1.10.2020Ekonomi
Keban Barajında su sporlarına büyük ilgi
Keban Barajı'nda su sporlarına büyük ilgiTunceli'nin Pertek ilçesindeki Keban Baraj Gölü'nün, iklimsel avantajlarından kaynaklı su sporlarında bir marka haline gelme yolunda olduğu belirtildi.
29.09.2020Tatil
Ermenekte wingsuit pilotu, 1530 metreden atladı
Ermenek'te wingsuit pilotu, 1530 metreden atladı Karaman'ın Ermenek ilçesinde atlayış sporcusu Cengiz Koçak, 1530 metre yükseklikten wingsuit (havadaki düşüş hızını yavaşlatan özel kıyafet) ile atlayıp, yaklaşık 1,5 kilometre uçtuktan sonra paraşütlü barajın kenarına indi. O anlar ise kameralara yansıdı.
23.09.2020Tatil
Şanlıurfada yolcu teknesinin batma anına ait görüntüler
Şanlıurfa'da yolcu teknesinin batma anına ait görüntülerŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesindeki Birecik Baraj Gölü’nde 29 kişinin ölümden döndüğü tur teknesinin alabora olduğu olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Yardıma gelen başka bir tekneden çekilen görüntülerde büyük panik yaşandığı görüldü.
19.09.2020Haberler
Teknede 29 kişi vardı Batma anı görüntülendi
Teknede 29 kişi vardı! Batma anı görüntülendiŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesindeki Birecik Baraj Gölü’nde 29 kişinin ölümden döndüğü tur teknesinin alabora olduğu olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Yardıma gelen başka bir tekneden çekilen görüntülerde büyük panik yaşandığı görüldü.
19.09.2020Gündem
29 kişinin ölümden döndüğü teknenin havalandırma kanallarının su aldığı iddia edildi
29 kişinin ölümden döndüğü teknenin havalandırma kanallarının su aldığı iddia edildiŞanlıurfa’nın Halfeti ilçesindeki Birecik Baraj Gölü’nde, 29 kişinin ölümden döndüğü tur teknesinin alabora olmasına havalandırma kanallarının su almasının neden olduğu öne sürüldü. Tekne karaya çekilerek bakıma alınırken, jandarmanın soruşturması sürüyor.
18.09.2020Gündem
Tur teknesinde can pazarı
Tur teknesinde can pazarı!Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, Birecik Barajı Gölü'nde gezi esnasında su alan tekne battı, 26 yolcu ise kurtarıldı.
17.09.2020Haberler
Tur teknesinde can pazarı 26 yolcu vardı
Tur teknesinde can pazarı! 26 yolcu vardıŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, Birecik Barajı Gölü'nde gezi esnasında su alan tekne battı, 26 yolcu ise kurtarıldı.
17.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Merve BingölMilliyet Yazarı
İstanbul'da huzura kaçışİstanbul'un kalabalığı, trafiği, covid derken hepimiz insanlardan uzak doğayla iç içe yerler arar olduk...
9.12.2020
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Baraj’da ‘Atatürk Köşkü...’Çubuk Barajı Cumhuriyet’in ilk barajıdır...
31.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tuncelibarajgülistan dokuadanaistanbul

Baraj Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.